کانال تلگرام arasfeed@
+98 21 48017 تماس در ساعات کاری
info@arasfeed.com گروه ارس فید
صفحه اصلی خبر دستیابی به سهم یک میلیارد دلاری درآمد از بازار لبنیات هند
اخبار کلی

دستیابی به سهم یک میلیارد دلاری درآمد از بازار لبنیات هند

منتشر شده توسط مدیر - 1398/10/16 141 بار دیده شده 0 پیام
دستیابی به سهم یک میلیارد دلاری درآمد از بازار لبنیات هند

شرکت تعاونی لبنیات نیوزلند، فونترا (Fonterra )، به دنبال ورود به بازار هند است و در صدد است تا در ۷ تا ۱۰ سال آینده به یک میلیارد دلارآمریکا درآمد برسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران ( اگنا ) ؛ به نقل از «دیری گلوبال»، این مسئله پس از آن صورت گرفت که شرکت با توجه به همکاری قبلی با شریک هندی خود، فیوچر گروپ (Future Group)، برآن است تا با تمرکز بر روی شیر های طعم دار، ماست، پنیر، همکاری های خود را با این شریک هندی، افزایش دهد.

همچنین این شرکت اعلام کرد دلیل اصلی ورود به بخش ارزش افزوده این بازار است به طوری که که پیش بینی می شود این میزان ۵۰ درصد در بخش لبنیات رشد کند. همچنین پیش بینی می شود با افزایش ۴۲ درصدی، میزان مصرف شیر از ۱۹۶ میلیارد لیتر به ۲۷۸ میلیارد لیتر طی ۷ سال آینده افزایش یابد.

به گفته سونیل ستهی، مدیر سرمایه گذاری مشترک هندی فونترا، این شرکت فقط برای دستیابی به هدف درآمدی ۱ میلیارد دلاری طی ۷ – ۱۰ سال آینده تنها نیاز به جذب ۴ تا ۵ درصد سهم بازار لبنیات این کشور دارد.

این درحالی ا ست که فونترا، از سال ۲۰۰۱ در هندوستان حضور دارد، اما در ژوئن ۲۰۱۹ با فیوچر گروپ همکاری اش را اغاز و برند تجاری شیر خود، دریمی( )Dreamy را در همان ماه راه اندازی کرد.

برآورد کردن دیدگاه ها مصرف کنندگان هندی

کیشور بیانی، بنیانگذار فیوچر گروپ، در حالی که این شرکت شیرتعدیل شده، میلک شیک و کشک را در ژوئن ۲۰۱۹ روانه بازار کرد، گفت: فونترا، تخصص عمیقی در توسعه محصول دارد و ما در همکاری نزدیک تلاش می کنیم تا سلیقه، ترجیحات و عادات مصرف کننده هندی را مدنظر قرار دهیم. دامنه محصولات، دربرگیرنده اولویتهای مصرف کنندگان خواهد بود و امیدواریم که این برند اعتماد و اطمینان خود را کسب کند.

به گفته دانشمند دانشگاه کشاورزی پنجاب، آنکیتا کاتاریا، بخش لبنیات هند از پتانسیل عظیمی برخوردار است زیرا تنها ۲۵ درصد شیر تولید شده توسط بیش از ۷۰ میلیون خانوار روستایی در این کشور در بازار سازمان یافته به ارزش ۱۴ میلیارد دلار امریکا فروخته می شود. همچنین میزان تولید شیر هند ۱۷۶٫۳ میلیون تن و بالاترین میزان در جهان است واین موضوع به دلیل ارزان بودن بخش کارگری و وجود بسترهای تکنولوژی است.

وی افزود: عمده صنعت شیر ​​در هندوستان در بخش شیر مایع است و تنها تعداد معدودی از محصولات دیگر مانند پنیر، ماست، پودر شیرکم چرب و بستنی در هند تولید می شود.
همچنین بخش فونترا ایندیا جی وی( Fonterra India JV) به دنبال جذب ۳/۵ میلیارد دلارآمریکا از بازار ارزش افزوده هند است.

وی افزود: بازار هند ترکیبی کامل از همه گروه های سنی با بالاترین جمعیت جوان است که خواستار محصولات جدید با خواص غذایی خوبی هستند.

گفتنی است سازندگان پنیر فرانسوی فروماگریزبل ، شرکت مکزیکی گروپو لالا ، تعاونی لبنیات هلندی فریسلندکاپینا ، شرکت هوچلند گروپ آلمان و ارلا (Arla ) دانمارکی نیز فرصت هایی برای راه اندازی واحدهای خاص خود یا همکاری با بازیکنان محلی در بازار هند را هدف قرار داده اند. همچنین بازیگران لبنیات جهانی مانند شرایبر (ایالات متحده) با دانامیکس دیری(۵)، نستله (Nestle) و دانون ( Danone) سرمایه گذاری های قابل توجهی در هند انجام داده اند.

اشتراک گذاری در :
پیغام خود را بگذارید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

برای تغییر تصویر کلیلک کنید
نظرات بازدید کنندگان