کانال تلگرام arasfeed@
+98 21 48017 تماس در ساعات کاری
info@arasfeed.com گروه ارس فید
صفحه اصلی خبر چشم انداز مثبت بازار طیور در سال ۲۰۲۰
اخبار کلی

چشم انداز مثبت بازار طیور در سال ۲۰۲۰

منتشر شده توسط مدیر - 1398/10/10 146 بار دیده شده 0 پیام
چشم انداز مثبت بازار طیور در سال ۲۰۲۰

براساس آخرین تحلیل رابوبانک (Rabobank) ، چشم انداز جهانی بخش طیور در سال 2020 نسبت به سال 2019 مثبت تر خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاعرسانی کشاورزی ایران ( اگنا  ) ؛ به نقل از  « پولتری ورلد»، براساس این تحلیل که سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ را پوشش می دهد، محرک اصلی بهبود تدریجی جریانات تجاری آسیا به منظور تامین بازارهای متأثر از تب خوکی آفریقایی مانند چین ، ویتنام ، کره جنوبی و فیلیپین خواهد بود.

این درحالی است که این جریان تجاری برای قیمت گوشت های تیره، مثبت خواهد بود ، اگرچه این امر در معرض افزایش نوسانات هم  قرار دارد.

براساس گزارش رابوبانک ، قیمت های بهبود یافته گوشت گاو (جایگزین اصلی طیور تازه) ، پایداری  میانگین قیمت جهانی خوراک و عرضه متعادل تر ، همگی دارای بهبود تدریجی ومثبتی هستند.

همچنین به گفته نان- دیرک مالدر ، عوامل تجاری می توانند بر بازارها تأثیر گذارند ، از جمله این عوامل می توان به برگزیت ، وجود هوش مصنوعی ، نوسانات قیمتی خوراک (سناریوی اولیه نشان دهنده رشد محدود است) و اختلال در تجارت بالقوه اشاره کرد.

وی براین باور است که اگر آمریکا  و تا حدودی کمتر ، اتحادیه اروپا و روسیه ، عرضه را به صورت متوازن نگه دارند ، شاهد بهبود بازارها خواهیم بود.

 

گسترش تب خوکی آفریقایی

از سویی دیگر نکته منفی این است که بازارهای جهانی گوشت پرندگان و  از نوع گوشت سینه همچنان تحت فشار و دارای قیمت محدودی باشند . به نظر می رسد که تب خوکی آفریقایی (ASF) باعث شود تا در سال ۲۰۲۰ ، به طور فزاینده ای بازار مرغ در آسیا گسترش یابد.

به گفته رابوبانک ، این مساله به پر کردن شکاف بازارهای پروتئین محلی که تحت تأثیر تب خوکی آفریقایی قرار دارند، کمک می کند ، اما همچنین افزایش نگرانی ها در مورد چگونگی تهیه وتامین در آینده وجود دارد.

 

نوسانات قیمت های محلی

رشد چشمگیر عرضه محلی : انتظار می رود از طریق شرکت های طیور و پرورش دهندگان خوک که در زمینه مرغداری سرمایه گذاری می کنند ، افزایش واردات باعث افزایش عرضه شود. به طوریکه منجر به نوسانات قیمت محلی در سال ۲۰۲۰ خواهد شد. همچنین به نظر می رسد بازارهای جهانی در سال ۲۰۲۰٫

قیمت گوشت تیره مرغ

از طرفی انتظار می رود قیمت این نوع گوشت به طور متوسط در سطح بالایی قرار گیرد​​ ، اما با نوسانات بیشتری همراه باشد . رشد عرضه در بازارهای تحت تأثیر تب خوکی افریقایی ، افزایش دسترسی به این نوع گوشت بعد از ورود روسیه و اوکراین به بازارهای جهانی و بازگشایی صادرات مرغ آمریکا به چین ، همگی بر بی ثباتی جریانات تجارت جهانی تاثیر گذار خواهند بود.

روند بازار

نان- دیرک مالدر ، نویسنده گزارش معتقد است که چین، از جمله بازارهای برتر در سال ۲۰۲۰ است ، که انتظار می رود طی ۴ تا ۵ سال آینده عرضه کوتاه مدت از سوی این کشور انجام شود. همینطور پس از شیوع آنفولانزای پرندگان در اوایل سال ۲۰۱۹٫ عرضه کوتاه مدت توسط مکزیک دور از انتظار نیست.

همچنین  پیش بینی می شود شاهد باز شدن بیشتر معاملات تجاری در آسیا باشیم (بخشی از آن به دلیل هوش مصنوعی) ، اما در عین حال در آفریقا و خاورمیانه با افزایش محدویت هایی مواجه خواهیم بود.

 

Nan-Dirk Mulder: تحلیلگر ارشد جهانی حوزه پروتئین های حیوانی رابوبانک

(African swine fever (ASF

Dark-chicken meat: دارای حدود ۵۰ درصد الیاف قرمز است و در پاهای مرغ یافت می شود که دارای طعم تر و آبدار هستند و بیشتر می توان آن را طبخ کرد.

اشتراک گذاری در :
پیغام خود را بگذارید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

برای تغییر تصویر کلیلک کنید
نظرات بازدید کنندگان