کانال تلگرام arasfeed@
+98 21 44070185 تماس در ساعات کاری
info@arasfeed.com گروه ارس فید
صفحه اصلی خبر نگرانی نخل‌داران در روزهای خرماپزان؛ بازار خرما در تسلط کامل دلالان/ کشاورزان قیمت تعیین نمی‌کنند!
اخبار کلی

نگرانی نخل‌داران در روزهای خرماپزان؛ بازار خرما در تسلط کامل دلالان/ کشاورزان قیمت تعیین نمی‌کنند!

منتشر شده توسط مدیر - 1400/04/31 234 بار دیده شده 0 پیام
نگرانی نخل‌داران در روزهای خرماپزان؛ بازار خرما در تسلط کامل دلالان/ کشاورزان قیمت تعیین نمی‌کنند!

چند هفته‌ به فصل برداشت خرما باقی‌مانده است و نخل‌داران به‌شدت نگران بازار خرما هستند تا مبادا اتفاقات سال قبل تکرار شود و خرمایشان بهای چندانی نیابد، آن‌هم در بازاری که در تسلط دلالان شده است

گروه استان‌ها: سال‌هاست که نخلداران در فصل تابستان و پیش از رسیدن فصل برداشت خرما نگران محصول خود هستند که آیا خرمای آنها مشتری خوبی پیدا می‌کند و یا قرار است باز هم مالشان را مفت از چنگشان درآورند.بازاری که سال‌ها است چرخ آن به جای آنکه برای نخلداران بچرخد، برای کسانی می‌چرخد که تا لحظه برداشت خرما، پایشان را هم در باغ نمی‌گذارند و حالا در فرآیند تحویل خرما از باغدار به بازار، می‌توانند چند برابر نخلداران سود کنند.

کارگران تخصصی برداشت خرما در اختیار این واسطه‌ها و شرکت‌های بسته‌بندی هستند و مردم هم نه کارگری برای برداشت دارند و نه جایی برای ذخیره‌سازی خرمای خود و به‌ناچار و یا به علاقه خرمای خود را پیش از برداشت می‌فروشند.

در این شرایط قیمت خرما تابع تصمیم دلالان، واسطه‌ها و شرکت‌های خریدار است و عرضه و تقاضا بی‌معنی می‌شود تا دست کشاورزان از تعیین قیمت برای محصول تولیدی آن‌ها قطع شود.

بازار خرما در تسلط کامل دلالان/ کشاورزان قیمت تعیین نمی‌کنند!

کشاورزان از وضع بازار نگرانندهرسال در این فصل دادوستد برای تعیین قیمت خرما و فروش آن آغاز می‌شود و ما هم بر اساس روال همیشه باید خرمای خود را به یکی از این افراد بفروشیم.اکنون هم نگران هستیم، نگران از اینکه امسال هم نتوانیم خرمای خود را به قیمتی بفروشیم که هزینه‌های یک سال زندگی ما را تأمین کند. متأسفانه باغدار هیچ نقشی در تعیین قیمت خرمای خود ندارد و بازار تابع تصمیم دلالان و واسطه‌ها است

برچسب های خبر:
اشتراک گذاری در :
پیغام خود را بگذارید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

برای تغییر تصویر کلیلک کنید
نظرات بازدید کنندگان