کانال تلگرام arasfeed@
+98 21 44070185 تماس در ساعات کاری
info@arasfeed.com گروه ارس فید
;
صفحه اصلی وبلاگ نکات مربوط به نگهداری تخم مرغ جوجه کشی نکات مربوط به نگهداری تخم مرغ جوجه کشی

نکات مربوط به نگهداری تخم مرغ جوجه کشی

IMG

قبل از خرید دستگاه جوجه کشی ، هنگامی که تصمیم گرفتید که عمل جوجه کشی درخانه را شروع کنید.اولین قدم انتخاب تخم های نطفه دار مناسب می باشد.بایست تخم های را انتخاب کنید که در گام اول نطفه دار باشند و از گله سالم و قوی انتخاب شده باشند.انتخاب تخم های ضعیف باعث میشود درصد جوجه کشی به شدت افت کند.نکته بعدی در شکل و ظاهر تخم ها می باشد ، بایست تخم های را انتخاب کنید که از نظر ظاهری بدون هیچ بر آمدگی یا شکستگی باشند.همچنین اندازه تخم ها نبایست از حد نرمال بزرگتر یا کوچک تر باشند.

انتخاب دستگاه جوجه کشی مناسب در مرحله نخست واقعا به انتظار شما و خواسته شما از تعداد تخم های که تصمیم به جوجه کشی از آنها گرفته اید بستگی دارد.دستگاه های جوجه کشی ظرفیت های مختلفی دارند ، برای نمونه گروه صنعتی اسکندری دستگاه های در ظرفیت ۱۲ عددی تا چند هزار عددی را تولید می نماید.به همین دلیل بایست اول تصمیم بگیرید چه خواهان چه ظرفیتی برای جوجه کشی هستیدبرای انتخاب بهتر بایست در نظر بگیرید چقدر زمان ازاد برای نگهداری و پرورش جوجه ها دارید و چقدر می توانید برای این کار هزینه کنید.در کنار این موارد برخی از ویژگی ها در محصولات جوجه کشی باعث میشوند که عمل جوجه کشی بسیار آسان تر و لذت بخش تر باشد.برای مثال یک ماشین جوجه کشی باید چرخش اتوماتیک با داشته باشد و فرایند چرخش آن اتوماتیک صورت گیرید در غیر این صورت واقعا عمل جوجه کشی ضعیف و خسته کننده خواهد بود.همچنین ویژگی مهم دیگر اتوماتیک بودن فرایند تنظیم و کنترل دما و رطوبت می باشد.یک ماشین جوجه کشی خوب ، دستگاهی است که دما و رطوبت را به صورت اتوماتیک و کاملا دقیق کنترل کند زیرا بدون اینها نبایست انتظار راندمان خوبی را داشته باشید.این سه مورد از موارد اساسی در انتخاب دستگاه جوجه کشی مناسب می باشد. یک نکته فرعی و البته کارآمد سیستم اعلام خطر ماشین جوجه کشی خانگی می باشد ، با خارج شدن دما و رطوبت و تغییر فرایند جوجه کشی اگر ماشین جوجه کشی بتواند شما را با خبر کند بسیار مفید می باشد.

آماده سازی فرایند جوجه کشی در خانه

از آنجایی که مسئولیت جوجه کشی بر عهده ماشین جوجه کشی است پس باید شرایط را جوری تنظیم کنید که بدون مشکل همه چیز طی شود.یک اشتباه کوچک می تواند باعث مرگ جوجه ها شود.برای آماده سازی اولیه بایست دستگاه جوجه کشی را ضد عفونی شده ، تمیز و کاملا خشک برای جوجه کشی آماده کنید.سپس انتخاب محل مناسب می باشد ، برای جوجه کشی در خانه محلی را انتخاب کنید که نور مستقیم به ماشین جوجه کشی نتابد همچنین شرایط محیط به گونه ای باشد که دما نوسان نداشته باشد.همچنین نبایست محلی را انتخاب کنید که به دستگاه ضربه وارد شود.بعد از انتخاب محل مناسب بهتر است یک هفته قبل از قرار دادن تخم ها دستگاه را روشن و بدون تخم تست کنید ( حداقل ۲۴ ساعت ) تا از تنظیمات و شرایط لازم برای جوجه کشی مطمئن شوید.

نگهداری و تنظیم دقیق دما و رطوبت در داخل دستگاه جوجه کشی مهمترین بخش فرآیند انکوباسیون و جوجه کشی می باشد.تغییر دما و رطوبت اندک فاصله کمی است برای موفقیت و شکست در جوجه کشی به همین خاطر بایست به طور دقیق این دو فاکتور مهم بررسی شود.به طور میانگین دمای مناسب برای جوجه کشی ۳۷.۵ درجه می باشد و رطوبت در حدود ۵۰-۵۵% بایست تنظیم شود و در دو تا سه روز آخر دوره جوجه کشی رطوبت بایست به ۷۰-۷۵% افزایش یابد.(البته این شرایط کاملا بستگی  به نوع و مدل دستگاه جوجه کشی شما دارد و بایست دفترچه راهنمای آن را بررسی کنید.)برای کاهش و افزایش رطوبت داخل ماشین جوجه کشی می توانید دریچه های قرار داده شده روی آن را باز و بسته کنید یا اندکی آب به ظرف آب محصول اضافه کنید.همچنین دمای محیط به طور مستقیم بر روی دما و رطوبت داخل دستگاه جوجه کشی تاثیر می گذارد.اکسیژن و جریان هوا از محیط بیرون به داخل ماشین جوجه کشی کشیده شده و این دما و رطوبت بین دو محیط جابه جا میشود به همین خاطر دمای محیط تاثیر مستقیم در دما ورطوبت دارد.

یک محصول استاندارد به سیستم چرخش اتوماتیک تخم نطفه دار مجهز است و هر یک یا دو ساعت به مقدار مورد نیاز تخم ها را چرخش می دهد.این عمل باعث میشود پوسته داخل تخم نچسبد و جنین دچار مشکل نشود ( خشک نشود ) .اگر از محصول اتوماتیک استفاده نمیکنید باید فرایند چرخش را خودتان با دست انجام دهید که واقعا سخت است.چرخش هر دو ساعت یک بار با دست برای ۱۸ روز متوالی عملی نیست پس بهترین کار این است که روزانه سه تا پنج بار در زمان های مشخص تخم های نطفه دار را چرخش دهید.همان طور که گفته شد چرخش برای تخم های نطفه دار بسیار مهم است پس حتما تخم های را چرخش دهید ( پیشنهاد میکنیم برای پنج  روز اول حتما روزی ۵ مرتبه این کار را انجام دهید ).رفته رفته می توانید تعداد چرخش ها را کم کنید تا اینکه در سه روز آخر به طور کل دیگر نیاز به چرخش نمی باشد.برای راحتی کار در صورت چرخش دستی ، می توانید با مداد با علامت گذاری X و O در طرفیت تخم ها جهت چرخش را گم نکنید.

جوجه کشی در خانه – نکات برای هچینگ

تخم مرغ های شما باید پس از ۲۱ روز به طور ایده آل باشند (ممکن است نزدیک به ۱۹ تا ۲۰ روز هم باشد و مشکلی نیست)، و هنگامی که فرآیند هچینگ یا خروج جوجه ها از تخم تمام شد، می توانند تا بیست و چهار ساعت در انکوباتور ( دستگاه جوجه کشی ) بدون مشکل بمانند.نکاتی که بایست در دوره هچ به آن دقت کنید این است که جوجه ها می توانند تا ۲۴ ساعت داخل دستگاه باشند پس نگران نباشید.در دوران هچ اصلا نباید در سه روز آخر درب دستگاه را باز کنید حداکثر ۲ تا ۳ مرتبه در شرایط اضطراری درب دستگاه بایست باز شود.جوجه های تازه به دنیا آمده را سریع از دستگاه خارج نکنید.شرایط و محیط ای را آماده کنید که جوجه ها بعد از خروج از دستگاه بتوانند در آنجا زندگی کنند.

چند نکته کلیدی در جوجه‌کشی

جوجه‌کشی از تخم‌های نطفه‌دار به دو مرحله ستر و هچر تقسیم‌بندی می‌شود. منظور از مرحله ستر دورانی است که در آن تخم‌های نطفه‌دار در داخل شانه مخصوص قرارگرفته و به‌صورت مداوم چرخانده می‌شوند. تا در طول دوران ستر جنین رشد کرده و جوجه در داخل تخم شکل بگیرد.

اما در دوران هچر جنین تشکیل‌شده از داخل تخم خارج می‌شود. در این دوران عملیات چرخش تخم متوقف‌شده و تخم‌ها از شانه‌ها به درون سبدهای هچ منتقل می‌شوند.

در نظر داشته باشید که دما و رطوبت در دوران ستر و هچر برای پرندگان مختلف متفاوت می‌باشد. و شما با مراجعه به دفترچه ارائه‌شده همراه دستگاه می‌توانید اطلاعات مربوط به پارامترهای جوجه‌کشی از پرنده موردنظر را دریافت کنید.

مراقبت‌های لازم در زمان ستری

نطفه سنجی از اقدامات بسیار مهمی است که باید در مرحله هچر آن را انجام دهید. برای این کار در روزهای هفتم تا دهم با عبور نور کم حرارت از تخم‌ها ، تخم‌های بی نطفه ، ترک‌خورده و متورم را جدا کنید.

بسیاری از کارشناسان و افراد باتجربه توصیه می‌کنند که تخم‌ها را قبل از قرار دادن در دستگاه جوجه‌کشی به مدت حداقل ۲۴ ساعت در مکان مناسب انبار کنید. این مکان مناسب باید دمای ۱۶ تا ۱۸ درجه سانتی‌گراد دما داشته باشد. رطوبت مناسب برای شرایط انبار نیز بین ۵۵ تا ۶۵ درصد است.

تخم‌ها را در انبار می‌توانید به دو صورت عمودی یا افقی ذخیره کنید. در حالت عمودی باید قسمت پهن دستگاه به سمت بالا باشد. در حالت افقی نیز بهتر است تخم‌ها را به‌صورت کج و زاویه‌دار نگهداری کنید به‌طوری‌که قسمت پهن آن رو به بالا باشد. بهتر است تخم‌ها را هرروز دو سه بار بچرخانید.

قبل از قرار دادن تخم‌های نطفه‌دار در درون دستگاه ، آن‌ها را به مدت چند ساعت در خارج از دستگاه در دمای اتاق یعنی حدود ۲۵ درجه سانتی‌گراد قرار دهید. اگر مستقیماً آن‌ها را در داخل دستگاه قرار دهید عرق کرده و شوک دمایی به نطفه وارد می‌شود.

تاریخ قرار دادن تخم‌ها را در داخل دستگاه یادداشت کنید تا زمان هچ شدن تخم‌ها را به‌صورت دقیق و صحیح مراعات نمایید. البته دستگاه‌های جوجه‌کشی گروه صنعتی اسکندری مجهز به نمایشگر روزشمار دیجیتال هستند که با استفاده از آن می‌توانید مدت‌زمان گذشته شده از دستگاه جوجه‌کشی را مشاهده کرده و زمان دقیق هچ را مشخص کنید.

رطوبت ساز دستگاه را با استفاده از آب بدون املاح پرکنید. املاح موجود در آب می‌توانند همراه با رطوبت بر روی پوسته تخم‌ها قرارگرفته و روزنه‌های موجود بر روی پوسته تخم را گرفته و باعث کاهش راندمان جوجه‌کشی شود.

درصورتی‌که برق شهری بیش از دو ساعت قطع شود ، با استفاده از برق اضطراری مانند باتری اتومبیل و یا موتورسیکلت آن را دوباره فعال کنید. در استفاده از سیستم برق اضطراری باید توجه داشته باشید که گیره قرمزرنگ مخصوص قطب مثبت و گیره سیاه‌رنگ مخصوص قطب منفی است.

مراقبت‌های لازم در زمان هچری

  1. مراقبت‌های لازم در زمان انتقال تخم‌ها از مرحله ستری به هچری و در مرحله هچری ضروری است.
  2. هنگام باز کردن درب دستگاه  دمای محیط دستگاه را به ۳۰ درجه سانتی‌گراد برسانید تا شوک دمایی به تخم‌ها وارد نشود.
  3. دما و رطوبت دستگاه را با توجه به پارامترهای پرنده موردنظر تغییر دهید. معمولاً در مرحله هچر دما کاهش و رطوبت افزایش پیدا می‌کند.
  4. تخم‌ها را بدون وارد شدن ضربه شدید از شانه خارج کرده و به سبد منتقل کنید. هرچه انتقال سریع‌تر باشد بهتر است زیرا شوک کمتری به تخم‌ها وارد می‌شود.
  5. از باز و بسته کردن بی‌مورد دستگاه مخصوصاً در زمان هچر خودداری کنید.
  6. ۲۴ ساعت پس از خروج اولین جوجه از تخم ، یک‌بار جوجه‌ها را از دستگاه خارج کرده و ۴۸ ساعت بعد دستگاه را خاموش‌کنید.
  7. طولانی شدن زمان هچ بیشتر از ۷۲ ساعت می‌تواند نشانه‌ای از پایین بودن دما یا کالیبره نبودن دستگاه باشد.

و در آخر

جوجه کشی در خانه و پرورش جوجه ها در انکوباسیون یک تجربه ی فوق العاده ی ارزشمند و یادگیری عالی است و یکی از کارهای فوق العاده هیجان انگیز می باشد. در حالی که عوامل متعددی در انکوباتور وجود دارد که می تواند سخت به نظر برسد ولی در واقعیت سخت نیست و می توانید شما آن را یاد بگیرید و انجام دهید. به یاد داشته باشید از این دوره واقعا قابل توجه لذت ببرید – استقبال از زندگی جدید!

جوجه کشی مرغ egg incubation در بین مردم بیشترین سهم از جوجه کشی ماکیان را به خود در دنیا اختصاص داده است . هرچند اصول کلی جوجه کشی پرندگان یکی می باشد اما در جوجه کشی هر پرنده رعایت نکاتی خاص موجب افزایش راندمان جوجه کشی و بالا رفتن درصد هچ ( جوجه درآوری  hatchability ) خواهد شد .

این روزها با ساخت دستگاه جوجه کشی اتوماتیک و مطمئن ، کار جوجه کشی مرغ به یکی از لذت  بخش ترین کارها تبدیل شده است ؛ و جوجه کشی مرغ یکی از کارهایی است که با سرمایه گذاری و کار کم می تواند بازدهی خوبی داشته باشد . به شرطی که تخم نطفه دار مناسب و دستگاه مناسب تهیه کنیم و اصول جوجه کشی مرغ و کار با دستگاه جوجه کشی را عمل کنیم .

هرچند فرایند جوجه کشی مرغ دارای نکات ظریف و دقیقی است اما در این مقاله سعی کردیم تمام نکات فنی و دقیق علمی را با زبانی ساده و قابل فهم برای همه کسانی که با دستگاه جوجه کشی کار می کنند ، چه از دستگاه جوجه کشی خانگی تا دستگاه جوجه کشی صنعتی بیان کنیم . نگارش این مقاله در عین سادگی حاوی مطالب مهم جوجه کشی مرغ می باشد .

تمام مطالب اجرایی این مقاله قبلاً توسط ما یا همکاران مان اجرا و نتیجه آن ارزیابی شده است . بنابراین باخیال راحت از مطالب استفاده کنید و در شرایط خودتان بررسی کنید . اگر نتیجه مناسبی نگرفتید حتماً با ما تماس بگیرید تا شرایط شما را بررسی کنیم و درحد توان راهکارهایی برای بهبود شرایط کاری شما ارائه کنیم . تا موفقیت بیشتری داشته باشید .

علاقه به جوجه کشی مرغ خانگی

تمرکز ما در نوشتن این مقاله بیشتر بر روی روش استفاده از دستگاه های جوجه کشی خانگی ، کوچک و متوسط بوده است چون حداقل هر سال هزاران نفر به این نوع کاربران اضافه می شود ولی هیچ راهنمای کاربردی برای آموزش این افراد ارائه نمی شود و هر ساله هزاران ساعت از وقت و هزینه این علاقه مندان صرف کسب تجربه می شود .

چهار شرط اساسی و حیاتی جوجه کشی مرغ

فرایند تبدیل تخم به جوجه دارای پیچیدگی بسیار زیادی است . نکته جالب این است که برای تبدیل تخم نطفه دار سالم به جوجه فقط چهار شرط اساسی و ساده باید فراهم شوند که عبارت اند از : دما ، رطوبت ، هوا و چرخش تخم .

کل فرایند و پیشرفت فناوری جوجه کشی برای فراهم کردن همین چهار شرط ظاهراً ساده است ؛ اما کار جوجه کشی مرغ و دستگاه جوجه کشی به این سادگی ها هم نیست !

یادمان باشد

  یک تخم نطفه دار سالم  + 4 شرط لازم جوجه کشی = جوجه

چهار شرط اساسی جوجه کشی مرغ

جدول دما و رطوبت دستگاه جوجه کشی مرغ

جدول دما و رطوبت جوجه کشی مرغ

 دستگاه جوجه کشی :

دستگاه جوجه کشی یا انکوباتور egg incubator ماشینی است که 4 شرط لازم جوجه کشی را با دقت بالا برای یک دوره جوجه کشی کامل فراهم می نماید و قابلیت تبدیل تخم های بارور fertile را به جوجه ایجاد می کند . انتخاب دستگاه جوجه کشی مناسب برای جوجه کشی مرغ امروزه کمی دشوار شده است . در بازار ایران انواع مختلفی از دستگاه های جوجه کشی است و مبنای ظرفیت دستگاه معمولاً بر اساس گنجایش تعداد تخم مرغ در هر دوره جوجه کشی در نظر گرفته می شود .

دستگاه جوجه کشی

دستگاه جوجه کشی

سیستم کنترل دستگاه جوجه کشی

سیستم کنترل ها دستگاه های جوجه کشی امروزی را کاملاً اتوماتیک کرده و تمام فرایند کنترل شرایط محیطی به صورت دیجیتالی و به صورت دقیق کنترل می شوند . شاید فقط چیدن تخم در شانه ها و انتقال به سبدها و تخلیه جوجه ها نیاز به کار دستی دارند و بقیه موارد به صورت خودکار انجام می شوند .

سیستم کنترل دستگاه جوجه کشی مرغ

در سیستم کنترل مرکزی دستگاه ، دما ، رطوبت ، تهویه و چرخش تخم به صورت خودکار و دقیق کنترل می شود .

در سیستم های هوشمند تمامی عملکرد دستگاه را با سامانه جی اس ام جوجه کشی بر روی موبایل خود کنترل می کنید و از هرجای دنیا تنظیمات را تغییر می دهید حتی در شرایط بحرانی اخطار های لازم را برای شما از طریق تماس تلفنی و یا پیامک ارسال می کند . برای نمونه جی اس ام اینکو gsm-incu  تولید شرکت دماوند سال هاست که با اپلیکیشین جوجه کشی یا همان نرم افزار جوجه کشی کمک حال کاربران دستگاه جوجه کشی می باشد .

تنظیم دمای جوجه کشی مرغ:

دمای دستگاه جوجه کشی مرغ

تنظیم دمای جوجه کشی باید به صورت خیلی دقیق توسط سنسورهای حساسی که در داخل دستگاه کنترل می شود تنظیم شود . نوع سنسور و محل قرارگیری آن در داخل دستگاه نقش مهمی در تنظیم شرایط داخل دستگاه دارد .

جهت تنظیم دمای دستگاه جوجه کشی خانگی  یا صنعتی یک منبع تولید حرارت در داخل دستگاه است که در صورت کاهش دمای دستگاه به کم تر از حد مجاز فعال می شود. امروزه در دستگاه های کوچک از هیترهای برقی و در دستگاه های بزرگ از سیستم انتقال حرارت با آب یا روغن استفاده می شود.

بهترین دمای جوجه کشی مرغ در دوران ستر 37/7 درجه سانتی گراد و در ایام هچر 37/2 درجه می باشد.

سیستم های تولید حرارت معمولا در مسیر عبور هوای تازه قرار دارند تا هوای وارد شده به دستگاه سریعتر با هوای داخل هم دما شود . المنت های دستگاه به مرور رسوب می گیرند و ممکن است تولید گرمای آنها کاهش یابد. بنابراین باید بصورت دوره ای تمیز شوند.

تنظیم رطوبت جوجه کشی مرغ:

در بخش ستر رطوبت دستگاه جوجه کشی مرغ در حدود 60 درصد تنظیم می شود. تأمین رطوبت در بخش ستر بسته به نوع دستگاه با استفاده از مخزن آب یا دستگاه های رطوبت ساز تأمین می شود.

رطوبت کمتر سبب از دست رفتن آب تخم مرغ و درنتیجه تلف شدن جنین و یا ضعیف شدن جوجه تولیدی می شود. رطوبت زیاد هم سبب تشکیل قطرات آب بر روی پوست و ورود آلودگی به داخل تخم مرغ و رشد قارچ می شود.

رطوبت دستگاه جوجه کشی مرغ

اگر رطوبت نسبی زیاد باشد تعادل بین تشکیل آب متابولیک و تبخیر اب از سطح پوسته به هم خورده و جنین در داخل تخم غرق خواهد شد.

رطوبت ستر معمولا اگر 50 تا 60 باشد ، تخم مرغ 12 درصد از وزن خود را از دست می دهد. روزانه کمتر از 63 درصد.

میتوان تخم ها را در طول جوجه کشی وزن کرد.تبخیر بیشتر سبب تولید جوجه های کوچکتر و سبکتر می شود.

هر چه وزن تخم مرغ بیشتر باشد باید درصد رطوبت نسبی هم کمتر باشد.

در دوران هچر رطوبت دستگاه جوجه کشی مرغ 10 تا 15 درصد افزایش داده می شود.

براساس تعیین ظرفیت دستگاه های جوجه کشی مرغ ، در انواع زیر دسته بندی می شوند:

1–    ظرفیت کم: کمتر از 50 تخم مرغ جهت استفاده آموزشی و تفریحی.

ماشین جوجه کشی کوچک مرغ

2-    ظرفیت خانگی کوچک: ظرفیت 50 تا 200 عدد. برای تکثیر و پرورش پرندگان زینتی ، جوجه کشی قرقاول و اشتغال خانگی در مقیاس کوچک معمولاً استفاده می شوند.

 دستگاه جوجه کشی dq30sh مرغ

3-    ظرفیت مزرعه ای: ظرفیت 200تا 2000تخم. جهت تکثیر و پرورش پرندگان بومی و جوجه کشی مرغ در مزرعه های کوچک و روستایی استفاده می شوند.  افراد علاقه مند به  از طرفداران این سایز دستگاه جوجه کشی می باشند.

دستگاه جوجه کشی dq170sh مرغ

4-    ظرفیت صنعتی: ظرفیت های 2000 تخم به بالا: جهت تولید جوجه برای واحدهای نیمه صنعتی و صنعتی پرورش طیور که معمولاً جوجه یکی از مواد اولیه مصرفی در این واحدهای پرورشی است. مثل جوجه کشی بلدرچین یا جوجه کشی کبک و سایر طیور

یکی از اصول مهمی که در ساخت دستگاه های جوجه کشی باید رعایت  شود سادگی کار و نگهداری آن هاست. به طوری که هر فرد با مهارت های معمولی بتواند تعمیر و نگهداری دستگاه را انجام دهد.

برخی سازندگان دستگاه اصل سادگی کار با دستگاه را رعایت نمی کنند و اگر مشکلی برای دستگاه پیش آید حتماً خود شرکت سازنده باید سرویس دهی کند. این در حالی است که شاید این اتفاق در نیمه شب یا در مکانی دوردست رخ دهد و اگر تخم در دستگاه باشد خرابی دستگاه جوجه کشی برای چند ساعت می تواند کل سرمایه ای که در داخل دستگاه قرار دارد را نابود کند.

پس در مورد اصول برق و مکانیک کمی مطالعه کنید یا از افراد حرفه ای اصول را یاد بگیرید تا در هنگام جوجه کشی مرغ اگر با مشکلاتی روبرو شدید خودتان بتوانید قبل وارد شدن خسارت مشکل را حل کنید.

برای کاهش ریسک استفاده از دستگاه جوجه کشی باید برق اضطراری را به هر طریق ممکن پیش بینی کرد. امروز از باطری های ذخیره برق، دستگاه تبدیل برق خودرو، برق خورشیدی و باد برای تأمین برق اضطراری استفاده می شود.

محل نصب ماشین جوجه کشی مرغ در واحد های کوچک

حتما تا حدودی خودتان به اهمیت محلی که دستگاه باید نصب شود پی برده اید. عمده مشکلاتی که کاربران دستگاه های جوجه کشی خانگی و متوسط با آن روبرو هستند مربوط به محل نصب دستگاه می باشد. که پس از بارها تماس با واحد های خدمات پس از فروش و آزمون و خطا پی به اشتباه خود میبرند.

معمولا روستائیان و مزرعه داران اولین محلی که برای نصب دستگاه انتخاب میکنند کنار انبار تجهیزات و یا گوشه ای از سالن محل نگهداری پرندگانشان  ویا اتاقکی با سقف ایرانیتی است.

همینطور افرادی که دستگاه های کوچک برای استفاده داخل منازل تهیه کرده اند اولین گزینه هایشان گوشه انباری، پارکینگ و یا فضای داخل خرپشته ساختمان هست.

باید بگویم اولین اشتباه را این افراد در شروع کار مرتکب شده اند. این مکان ها معمولا توانایی تامین نیازهای دستگاه را برای یک مدت طولانی و 24 ساعته ندارند.

یک بار به درخواست یک مشتری که درصد هچ پائینی در جوجه کشی مرغ  داشت به محل کارشناس فرستادیم کارشناس ما ساعت 3 بعد از ظهر به محل رسید موقعی که دمای محیط جوجه کشی را اندازه گیری کرند دما حدود 38 درجه بود و محل فاقد تهویه و خنک کننده مناسب بود.

در صورتی که شخص بهره بردار دستگاه هیچگاه ساعت 6 بعد از ظهر زودتر به محل مراجعه نمی کرد و متوجه دمای بالای محیط نمی شد و بارها مشاهده شده مورد هایی که شب دمای محیط جوجه کشی به 10 درجه سانتی گراد رسیده ولی در طول روز در محدوده مجاز بوده.

پیغام خود را بگذارید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

برای تغییر تصویر کلیلک کنید
نظرات بازدید کنندگان

دسته بندی نکات مربوط به نگهداری تخم مرغ جوجه کشی