کانال تلگرام arasfeed@
+98 21 44070185 تماس در ساعات کاری
info@arasfeed.com گروه ارس فید
;
صفحه اصلی وبلاگ مواداولیه پروتئین حیوانی درتغذیه طیور مواد اولیه پروتئین حیوانی درتغذیه طیور

مواد اولیه پروتئین حیوانی درتغذیه طیور

IMG

ه اضافه از نظر ویتامین ها بخصوص ویتامین دسته B بخصوص کولین و و   و اسید پانتوتنیک ، نیاسین نیز قابل توجه می باشد . از این رو اهمیت پودر ماهی در تغذیه انواع طیور بسیار زیاد می باشد و تقریباً در تمام جیره های غذائی طیور و مواد کنسانتره مخصوص طیور ، پودر ماهی و یا ترکیبات آن وجود دارد .
در موقع استفاده از پودر ماهی در کنسانتره و جیره غذائی طیور پرورشی باید توجه نمود که ناخالصی در آن وجود ندشته و نیز فاشد نشده باشد .
پودر گوشت و خون :
پودر گوشت و خون نیز یکی از مواد اولیه جهت تامین پروتئین در جیره غذائی طیور می تواند باشد . پودر گوشت و خون از مازاد کشتارگاههای دائمی و کنسرو سازی ، لاشه حیواناتی که در کشتارگاه به علل مختلفی برای انسان غیر قابل مصرف تشخیص داده می شوند ، تشکیل می گردد . همچنین ضمائم قرمز لاشه ( کبد ، قلب ، قلوه ، سر ) ، ضمائم سفید لاشه ( مجاری معده و روده ، ششها ، دستها و پاها ) و سایر پسمانده کشتارگاهها ( خون ، استخوان ، اندام تناسلی و گاهی حتی شاخ و سم ) در تهیه پودر گوشت مورد استفاده قرار می گیرد . از این رو بسته به اینکه مواد اولیه بیشتر شامل چه قسمتهائی باشد پودر گوشت موجود در بازار به سه دسته تقسیم می کنند :.
آرد گوشت پر استخوان (حاوی 45 درصد پروتئین خام )
آرد گوشت کم استخوان (حاوی 50 درصد پروتئین خام )
آرد گوشت بی استخوان (حاوی 53-55 درصد پروتئین  )
پودر گوشت دارای مقدار قابل توجهی پرولین و مخصوصاً لیزین است ولی اسید آمینه های نوع میتونین ، تریپتوفان ، هیستیدین ه تره اونین و پرولین آن نسبت به پودر ماهی کمتر است .
مقدار چربی در آرد گوشت بین 7-14 درصد است . پودر گوشت بسته به نوع تهیه دارای مقادیر فراوان کلسیم و فسفر می باشد ، به علاوه حاوی مقادیر قابل توجهی از عناصر کمیاب (مس ، منگنز ، آهن ) است ، از این رو معمولاً در تغذیه طیور پودر گوشت را هیچگاه به عنوان تنها منبع پروتئینی در جیره انتخاب نمی کنند . بلکه به علت بعضی کمبود ها و محدودیت هائی که در آن وجود دارد ، به عنوان مکمل غذا همراه با پودر ماهی به کار می برند .

مواد اولیه پروتئین حیوانی در تغذیه طیور

پودر ماهی

انواع مختلف پودر ماهی از قبیل پودر ماهیهای : ساردین ، شاه ماهی ،‌تون ، آنچوی و امثال آن با ترکیبات مختلف در بازار جهانی وجود دارد . مقدار پروتئین و اسید آمینه های پودر ماهی بسته به نوع ماهی تهیه شده از آن مختلف است و لی به طور کلی مقدار پروتئین پودر ماهی مرغوب نباید کمتر از 55 درصد باشد .

جدول شماره 41 مقدار پروتئین و اسید آمینه های اصلی در چند نمونه آرد ماهی را نشان می دهد .

جدول 41 – مقدار متوسط اسید آمینه های اصلی در چند نمونه آرد ماهی

 گرم اسید آمینه در          آرد ماهی       آرد ماهی         آرد ماهی          آرد ماهی 

100 گرم ماده ازته      منهان آمریکا     آنچووی پرو     آنچووی شیلی   شگ ماهی نروژ

آرژنین                              0/6                     65/5              9/5                 85/5

گلیسین                             75/6                    1/6               6/9                 15/6  

هیستیدین                          3/2                      25/2              6/2                5/2

ایزولوسین                         4/4                      6/4                8/4                5/4   

لوسین                               1/7                      5/7                6/7                15/7

لیزین                                55/7                    5/7               0/8                 6/7        

متیونین                             8/2                      0/3                05/3              8/2

سیستین                             9/0                      9/0                9/0                9/0

فنیل آلانین                       95/3                     2/4                3/4               3/47/3

تیروزین                            2/3                      55/3              4/3               0/3     

ترئونین                             95/3                    1/4                3/4               9/3         

تریپتوفان                           0501                  15/1             20/1              00/1 

والین                                1/5                      2/5                4/5                3/5

درصد پروتئین خام              62                     7/64                67                   3/75

پودر ماهی دارای 3-8 درصد چربی می باشد . املاح اصلی مانند منگنز ، آهن ،‌ید نیز به مقدار کافی در پودر ماهی وجود دارد . به اضافه از نظر ویتامین ها بخصوص ویتامین دسته B بخصوص کولین و و   و اسید پانتوتنیک ، نیاسین نیز قابل توجه می باشد . از این رو اهمیت پودر ماهی در تغذیه انواع طیور بسیار زیاد می باشد و تقریباً در تمام جیره های غذائی طیور و مواد کنسانتره مخصوص طیور ، پودر ماهی و یا ترکیبات آن وجود دارد .

در موقع استفاده از پودر ماهی در کنسانتره و جیره غذائی طیور پرورشی باید توجه نمود که ناخالصی در آن وجود ندشته و نیز فاشد نشده باشد .

پودر گوشت و خون :

پودر گوشت و خون نیز یکی از مواد اولیه جهت تامین پروتئین در جیره غذائی طیور می تواند باشد . پودر گوشت و خون از مازاد کشتارگاههای دائمی و کنسرو سازی ، لاشه حیواناتی که در کشتارگاه به علل مختلفی برای انسان غیر قابل مصرف تشخیص داده می شوند ، تشکیل می گردد . همچنین ضمائم قرمز لاشه ( کبد ، قلب ، قلوه ، سر ) ، ضمائم سفید لاشه ( مجاری معده و روده ، ششها ، دستها و پاها ) و سایر پسمانده کشتارگاهها ( خون ، استخوان ، اندام تناسلی و گاهی حتی شاخ و سم ) در تهیه پودر گوشت مورد استفاده قرار می گیرد . از این رو بسته به اینکه مواد اولیه بیشتر شامل چه قسمتهائی باشد پودر گوشت موجود در بازار به سه دسته تقسیم می کنند :

آرد گوشت پر استخوان (حاوی 45 درصد پروتئین خام )

آرد گوشت کم استخوان (حاوی 50 درصد پروتئین خام )

آرد گوشت بی استخوان (حاوی 53-55 درصد پروتئین  )

پودر گوشت دارای مقدار قابل توجهی پرولین و مخصوصاً لیزین است ولی اسید آمینه های نوع میتونین ، تریپتوفان ، هیستیدین ه تره اونین و پرولین آن نسبت به پودر ماهی کمتر است .

مقدار چربی در آرد گوشت بین 7-14 درصد است . پودر گوشت بسته به نوع تهیه دارای مقادیر فراوان کلسیم و فسفر می باشد ، به علاوه حاوی مقادیر قابل توجهی از عناصر کمیاب (مس ، منگنز ، آهن ) است ، از این رو معمولاً در تغذیه طیور پودر گوشت را هیچگاه به عنوان تنها منبع پروتئینی در جیره انتخاب نمی کنند . بلکه به علت بعضی کمبود ها و محدودیت هائی که در آن وجود دارد ، به عنوان مکمل غذا همراه با پودر ماهی به کار می برند . 

   پودر پر
پودر پر منبع خوبى از پروتئين غذائى است که مى‌توان آن را در غذاى دام و طيور و ماهى به‌کار برد پودر پر خام داراى مواد غيرقابل هضم مى‌‌باشد ولى چنانچه با حرارت و رطوبت هيدروليز شود، به‌طور رضايت‌بخش قابل هضم مى‌شود، از اين‌رو معمولاً به‌مدت ۱۸ ساعت در حرارت ۱۲۱ درجه قرار مى‌گيرد. در نتيجه پودر هيدروليز شده و قابليت هضم آن به ميزان قابل توجهى بالا مى‌رود. در دستگاه‌هاى جديد، هيدروليز پر در اتوکلاو مخصوص در حرارت ۱۴۰ درجه و به‌مدت ۳۰ دقيقه انجام مى‌گيرد. پودر پر هيدروليز شده داراى مقدار قابل توجهى پروتئين (۸۰-۸۵ درصد) و مقدارى اسيدآمينه ضرورى است.
 
پودر پر از نظر اسيدآمينه‌ نوع ليزين، ضعيف است و از نظر تريپتوفان و هيستيدين نيز دچار کمبود مى‌باشد. مواد معدنى پودر پر در حدود ۴ درصد و ميزان فسفر آن سه برابر کلسيم است. پودر پر حاوى ۲-۳ درصد چربى بوده و ويتامين‌هاى موجود در آن به‌خصوص ويتامين‌هاى دسته B در حدود دانه غلات مى‌باشد.
 
در جيره‌هاى حاوى سويا و ذرت مى‌توان تا حدود ۵ درصد پودر پر هيدروليز شده بدون اشکال مورد استفاده قرار داد، ولى در عمل اغلب حداکثر مقدار قابل استفاده در حدود ۲-۳ درصد جيره غذائى مى‌باشد. جدول زير ترکيب بقاياى کشتارگاه طيور و پودر پر هيدروليز شده را به‌عنوان مقايسه نشان مى‌دهد.
     جدول ترکيب پودر مازاد کشتارگاه طيور و پودر پر از نظر اسيدآمينه‌هاى ضرورى
  شرح     پودر مازادکشتارگاهى طيور     پودر پر هيدروليز شده  
 
  پروتئين     ۵۸/۸     ۸۵/۳  
 
  رطوبت     -     ۴/۹  
 
  آرژنين     ۴/۰     -  
 
  سيستين     ۰/۶۹     ۴/۰  
 
  گليسين     ۵/۹     -  
 
  هستيدين     ۱/۵     -  
 
  ايزولوسيون     ۲/۰     -  
 
  لوسين     ۳/۷     -  
 
  ليزين     ۲/۷     ۱/۷  
 
  متيونين     ۱/۰۰     ۰/۴۲  
 
  متيونين + سيستين     ۱/۶۹     ۴/۴۲  
 
  فنيل‌آلانين     ۲/۱     -  
 
  تره‌ئونين     ۲/۰     -  
 
  تريپتوفان     ۲/۰     -  
 
  والين     ۲/۶     -  
     پودر شير و مواد حاصله از آن
از شير و مازاد کارخانجات لبنيات‌سازى از قبيل شير چربى گرفته (پس‌چرخ)، شيرخشک، دوغ حاصل از کره‌گيرى و لاکتوسرم يا آب پنير و سرانجام کشک در جيره غذائى ماهى و طيور استفاده مى‌شود. در ايران با توجه به مصرف اين مواد در تغذيه انسان و نيز کمبود شير و فرآورده‌هاى آن ترجيح داده مى‌شود که تمام فرآورده‌هاى کارخانجات لبنيات‌سازى و مازاد آنها به مصرف تغذيه انسان برسد ولى چون در جيره‌هاى عادى امکان استفاده آن ممکن است در ايران در آينده نزديک وجود داشته باشد.
     پودر لاکتوسرم يا آب پنير
لاکتوسرم مازاد صنعت پنيرسازى است که به‌صورت پودر تهيه مى‌گردد. آب پنير در حقيقت همان شير بى‌چربى است با اين تفاوت که کازئين يا ماده ازته اصلى آن گرفته شده است.
 
از نظر مواد پروتئينى پودر لاکتوسرم ضعيف است و مقدار پروئين آن در حدود ۱۳ درصد مى‌باشد. از نظر اسيدآمينه‌هاى نوع لوسين ۵/۱۵% و تره‌اونين ۵/۵% و ليزين ۲/۸% ولى از نظر اسيدآمينه‌اى گوگرددار و گليسين فقير مى‌باشد. از نظر ويتامين‌هاى محلول در آب به‌ويژه ريبوفلاوين و اسيدپانتوتنيک مناسب است.
 
تحقيقات اخير نشان داده شده است که تأثير پودر لاکتوسرم مشابه با تأثير مخمر‌ها مى‌باشد و سبب بالا رفتن قابليت هضم و جذب مى‌گردد. از اين رو مى‌توان از آن به‌عنوان يک مکمل مناسب به‌خصوص در جيره‌هائى که به‌طور عمده از مواد اوليه نباتى تشکيل شده، استفاده نمود.
     پودر شير چربى گرفته (پس‌چرخ)
پودر شير پس‌چرخ معمولاً از شيرى تهيه مى‌شود که قسمت اعظم چربى آن گرفته شده باشد. مقدار چربى که در اين شيرها وجود دارد در حدود ۱/۰ تا ۵/۰ درصد است. شير پس‌چرخ داراى ۳۸ درصد مواد ازته مى‌باشد. درصد اسيدآمينه‌ها و نوع آن به قرار زير مى‌باشد:
 
- آرژنين ۱/۱ درصد
- ليزين ۳/۲ درصد
- لوسين ۳/۳ درصد
- والين ۳۸۱/۰ درصد
- متيونين ۹۸/۰ درصد
- هيستيدين ۸۴/۰ درصد
- فنيل‌‌آلانين ۵۸/۰ درصد
     کشک
کشک از دوغ يا شير پس‌چرخ که قيمت زيادى ندارد، تهيه مى‌گردد چون اگر اين مواد تبديل به کشک نشوند، نگاهدارى آنها با مشکلات فراوان توأم خواهد شد. کشک علاوه بر داشتن مقادير معتنابهى املاح معدني، حاوى مقدار زيادى مواد پروتئينى است.
 
براى تهيه کشک در ايران از روش‌‌هاى سنتى و همچنين از دستگاه‌هاى مکانيکى استفاده مى‌شود. ارزش غذائى کشک طبق آزمايش‌هائى که در ايران صورت گرفته است، به قرار زير مى‌باشد:
 
- ماده خشک ۵/۹۲ درصد
- ماده ازته ۶۰ درصد
- ماده چربى ۲۳/۱۰ درصد
- مواد معدنى ۰۶/۷ درصد
- کلسيم ۴/۰ درصد
- فسفر ۵۵/۰ درصد
 
نوع و درصد اسيدآمينه‌هاى کشک به قرار زير است:
 
- آرژنين ۲ درصد
- ليزين ۹۵/۴ درصد
- متيونين ۰۲/۲ درصد
- لوسين ۸۴/۶ درصد
- فنيل‌آلانين ۸۵/۲ درصد
- والين ۸۵/۱ درصد
- هيستيدين ۶۳/۱ درصد
 
محدوديت استفاده از کشک در جيره‌هاى غذائى ميزان متغير مواد معدنى آن است (بين ب۹/۳-۱/۱۳ درصد) که بستگى به ميزان نمک يا کلرور سديم آن دارد. از اين‌رو کشک‌هائى که در بازار ايران به فروش مى‌‌رسد. برحسب مبداء و مخصوصاً روش تهيه و عرضه آن بايد استاندارد شود. (طرز تهيه کشک در نواحى مختلف ايران فرق دارد و ترکيب شيميائى آن هم تفاوت مى‌کند).
 

همان‌طور که در فوق اشاره شد، متأسفانه در ايران به‌علت کمبود شديد شير و فرآورده‌هاى آن، بهتر است اين مواد تماماً به مصرف انسان رسيده و از استفاده از آن در وضع فعلى در جيره‌هاى غذائى دام و طيور و ماهي، خوددارى شود و در صورت امکان تنها براى تنظيم اسيدآمينه‌ها در غذاى آماده مقادير کمى از آنها به‌کار رود.

مواد غذایی طیور | ماده مکمل انرژی زا برای طیور

در پرورش طیور مختلف فاکتورهای بسیار مهمی دخیل است تا منجر به بیش ترین و بهترین سودآوری گردد . به کارگیری از  یکی از عواملی است که می تواند در تامین سلامت ، رشد و بازدهی بیش تر نقش بسیار مهمی را ایفا نماید . از جمله مواد غذایی طیور که به عنوان ماده مکمل انرژی زا برای طیور مورد استفاده پرورش دهندگان به ویژه در مرغداری ها قرار می گیرد ، می توان جو ، گندم و ذرت را نام برد که به مقادیر متفاوت مورد مصرف برای طیور مختلف قرار می گیرد . در ادامه می توانید با ترکیبات مغذی این مواد انرژی زا و تاثیرات به کارگیری آن در خوراک طیور بیش تر آشنا شوید .
مواد اولیه انرژی زا در تغذیه طیور
در تغذیه طیور مختلف ، پرورش دهندگان جهت رشد ، سلامتی و بازدهی بیش تر ، مواد انرژی زا مخصوص طیور را نیز لحاظ می نمایند تا بدین وسیله بتوانند بسیار راحت تر و سریع تر و بدون تلفات به سود آوری دست یابند . اصولا مواد انرژی زا در دو مدل هیدروکربنه و چربی وجود دارد که ما در این نوشتار ترجیح داده ایم اختصاصا به تشریح مواد انرژی زای هیدروکربنه ای یا همان نشاسته دار بپردازیم تا بتوانید بهتر با تاثیرات آن در رشد طیور آشنا شوید . در ادامه به توضیح مفصلی در مورد هر یک از این مواد مغذی هیدروکربنه مخصوص طیور پرداخته شده که می توانید مطالعه فرمایید .
از ترکیباتی که در این ماده غذایی انرژی زا وجود دارد می توان به فسفر ، کلسیم ، چربی ، مواد معدنی ، ماده سلولزی ، ماده ازته و ماده خشک اشاره نمود که هر یک با درصد های مختلف در جو وجود دارد و تاثیرات بسیار خوبی در رشد پرندگان می گذارد . مواد ازته در جو بسیار کم و به همین دلیل از ترکیب جو و ذرت با یکدیگر استفاده می شود تا به نوعی کمبود این مواد جبران گردد .گندم  از گران ترین غلات انرژی محسوب می شود که جهت مصارف انسانی کشت می شود و به علت برخورداری بالاترین درصد انرژی ، برای دام و طیور نیز مورد استفاده قرار می گیرد . با ترکیب نمودن گندم و ذرت ، پرورش دهندگان به بهترین خوراک انرژی زا برای طیور دست می یابند که از بهترین فرمول غذایی برخوردار می باشد . ترکیبات شیمیایی گندم همانند ماده انرژی زای قبلی یعنی جو می باشد که تمامی آن ها در این ماده به مقدار مختلف یافت می شود ، اما به دلیل کمبود گندم در ایران و واردات کمتر آن به کشور ، اصولا از گندم های غیر قابل تبدیل به آرد مناسب مصرف انسان و پسماندهای غیر قابل مصرف سیلوها ، برای تغذیه دام و طیور استفاده می شود که دارای همان خاصیت می باشد .
ذرت : ذرت از پر مصرف ترین دانه های غذایی انرژی زا در مصارف دام و طیور می باشد ، چرا که دارای انرژی به مراتب بیش تر از جو و گندم می باشد ، اما به دلیل کمبود فیبر ، پروتئین ، کلسیم و فسفر در ذرت ، اصولا از ترکیب منابع پروتئینه حاوی این مواد غذایی با ذرت در تغذیه طیور استفاده می شود تا به نوعی کمبود این مواد جبران گردد . انواع ذرت سفید ، زرد ، بنفش ، نوک تیز و دندان اسبی وجود دارد که ذرت زرد برای تغذیه دام و طیور مورد استفاده قرار می گیرد . دان های مختلفی که توسط شرکت دام و طیور برای پرندگان مختلف ارائه شده ، تماما دارای مقادیر مختلف ذرت با توجه به نیاز پرنده می باشد

  • بقایای سلولی
  • جو
  • جو دوسر
  • ذرت
  • ذرت خوشه ایی
  • روغن ها چربی ها
  • گندم
در فرمول‌هاى مختلف غذاى طيور، مقدار قابل توجهى مواد انرژى‌زا مورد مصرف قرار مى‌گيرد. اين مواد ممکن است به‌صورت مواد هيدروکربنه و يا به‌صورت مواد چربى باشد. مهم‌ترين مواد اوليه هيدروکربنه يا نشاسته‌اى که در تغذيه طيور به‌کار مى‌رود، به قرار زير مى‌باشد:
 
گندم، ذرت، جو، ذرت خوشه‌اى، بقاياى سيلوى غلات، جو دوسر، روغن‌ها و چربى‌ها.
 
     گندم
اين دانه معمولاً براى تغذيه انسان کشت مى‌شود و اغلب قيمت آن نسبت به ساير غلات گران‌تر است. دانه گندم يکى از غلات خوب انرژى‌زا است. در عين حال به‌علت دارا بودن گلوتن، حاوى مقدار قابل توجهى مواد ازته نيز مى‌باشد و به‌علاوه ميزان فيبر آن کم است. با توأم کردن گندم و ذرت با دانه‌هاى ديگر مى‌توان فرمول مناسبى را در کنسانتره‌هاى غذائى دام و طيور و ماهى تهيه نمود.
 
ترکيب شيميائى گندم‌هائى که در ايران تهيه مى‌‌شود، طبق آزمايش به قرار زير مى‌باشد:
 
- ماده خشک ۴/۰ ± ۱/۹۲ درصد
- ماده ازته ۴/۲ ± ۱۳ درصد
- ماده سلولزى ۹/۰ ± ۴/۲ درصد
- ماده معدنى ۹/۰ ± ۴/۲ درصد
- ماده چربى ۱/۰ ± ۶۵/۱ درصد
- کلسيم ۰۲/۰ ± ۲۲/۰ درصد
- فسفر ۱۵/۰ ± ۳/۰ درصد
 
با توجه به کمبود گندم توليد در ايران و واردات مقادير قابل توجهى از آن از خارج، استفاده از گندم در جيره‌هاى غذائى طيور کمتر توصيه مى‌شود. استثنائاً مى‌توان از گندم‌هائى که قابليت تبديل به آرد نانوائى را ندارند و قابل مصرف براى تغذيه انسان نيستند و همچنين از ضايعات غيرقابل استفاده سيلوها براى تغذيه طيور استفاده نمود.
 
     ذرت
ذرت يکى از متداول‌ترين دانه‌هاى تيره غلات است که به ميزان وسيع در تغذيه دام و طيور و ماهى در ايران و ساير کشورهاى جهان به مصرف مى‌رسد. ميزان انرژى ذرت از گندم زيادتر و فيبر آن کمتر است ولى از نظر مقدار پروتئين و کلسيم و فسفر فقيرتر از دانه‌هاى ديگر است. ميزان اسيدآمينه نوع ليزين و تريپتوفان آن نيز کم است، از اين‌رو بايد با منابع پروتئينى که از نظر اين اسيدآمينه‌ها مناسب هستند توأم شود. ذرت داراى انواع مختلف مانند ذرت زرد، ذرت بنفش، ذرت سفيد و ذرت دندان اسبى و ذرت نوک تيز مى‌باشد. اغلب در تغذيه حيوانات و طيور از ذرت زرد استفاده مى‌شود.
 
ترکيب شيميائى نمونه‌هائى از دانه ذرت که در ايران مورد آزمايش قرار گرفته است، به قرار زير مى‌باشد:
 
- ماده خشک ۴/۲ ± ۴/۹۲ درصد
- ماده ازته ۹/۰ ± ۵/۹ درصد
- ماده معدنى ۲/۰ ± ۱/۹۵ درصد
- ماده چربى ۶۵/۰ ± ۰۵/۴ درصد
- ماده سلولزى ۱ ± ۲۵/۲ درصد
- کلسيم ۰۵/۰ ± ۱۸/۰ درصد
- فسفر ۲۵/۰ درصد
 
     جو
معمولاً از دانه‌هاى جو همراه با ذرت در فرمول‌هاى متراکم غذائى طيور استفاده مى‌شود تا کمبود مواد ازته آن را جبران کند. ماده سلولزى جو زيادتر از گندم و ذرت است و اغلب از آن در تغذيه دام استفاده مى‌شود، ميزان ويتامين A آن کم است از اين‌رو در جيره‌هائى که از جو استفاده مى‌شود، بايد به‌وسيله مکمل‌هاى ويتامينى يا موادى مانند پودر يونجه يا علف سبز تقويت گردد.
 
ترکيب شيميائى جو توليد شده در ايران طبق آزمايش‌هاى موجود به قرار زير است:
 
- ماده خشک ۹/۰ ± ۱/۹۲ درصد
- ماده ازته ۴/۲ ± ۱۳ درصد
- ماده سلولزى ۴۵/۱ ± ۱۵/۵ درصد
- ماده معدنى ۲۵/۰ ± ۷/۲ درصد
- ماده چربى ۸/۰ ± ۶/۱ درصد
- کلسيم ۸/۰ ± ۱۵/۰ درصد
- فسفر ۲۲/۰ درصد
 
     ذرت خوشه‌اى سورگوم - مايلو
ذرت خوشه‌اى به‌واسطه مقاومت خوبى که نسبت به حرارت و خشکى و کم‌آبى دارد، مخصوصاً در مناطق گرمسير و نواحى که ميزان بارندگى در آنها کم است به‌خوبى رشد مى‌نمايد، از اين‌رو کشت و توليد آن در ايران بايد مورد توجه قرارگيرد.
 
از ذرت خوشه‌اى براى تغذيه طيور و ماهى مى‌توان استفاده نمود و آن را جانشين ذرت نمود، مقدار پروتئين آن بيشتر از ذرت مى‌باشد ولى چربى آن کمتر است، به‌علاوه فاقد پيگمان‌هاى موجود در ذرت است. از اين‌رو ويتامين‌هاى آن کمتر از ذرت مى‌باشد. دانه ذرت خوشه‌اى در هنگام استفاده بايد کاملاً خرد شود در غير اين صورت قابليت هضم آن به ميزان زياد کاهش مى‌يابد.
 
ترکيب دانه ذرت خوشه‌اى به‌شرح زير مى‌باشد:
 
- رطوبت ۵/۱۱ درصد
- سلولز خام ۲/۵ درصد
- خاکستر ۲ درصد
- عصاره غيرازتى ۵/۷۰ درصد
- پروتئين خام ۵/۱۰ درصد
- چربى ۳ درصد
 
     جو دوسر
در برخى از فرمول‌هاى مخصوص تغذيه طيور در بعضى از کشورها از چاودار نيز استفاده مى‌شود. ترکيب و ارزش غذائى چاودار تقريباً مشابه جو است. معمولاً چاودار را توأم با دانه‌هاى ديگر تيره غلات در جيره غذائى طيور مورد استفاده قرار مى‌دهند. در ايران کشت چاودار معمول نيست و احياناً توليد آن در سطح بسيار ناچيز مى‌باشد.
 
     روغن‌ها و چربى‌ها
در جيره غذائى پاره‌اى از طيور، اضافه کردن چربى‌هاى گياهى و روغن‌هاى خوراکى پيش‌بينى شده است. روغن‌هاى مصرفى بايد از نوع غير اشباع انتخاب شوند. متأسفانه کشور آنچنان با کمبود روغن‌هاى خوراکى روبه‌رو است که تقريباً ۹۵% نياز کشور برمبناى واردات مى‌باشد، در نتيجه در فرمول‌هاى غذائى بايد از افزودن روغن حتى‌الامکان اجتناب شود.
 
چنانچه کارخانجات توليد پودر ماهى و تبديل ضايعات در کشتارگاه‌هاى مرغ احداث شود، محصول جنبى اين صنعت، روغن ‌ماهى و روغن مرغ خواهد بود که مى‌توان از آن در فرمول غذاى طيور استفاده کرد. معمولاً از روغن‌هاى نباتى و همچنين روغن‌هاى حيوانى مثل پيه گاو و گوسفند و چربى مرغ و روغن‌ ماهى در جيره‌هاى غذائى طيور ر کشورهاى ديگر استفاده مى‌گردد. اين مواد انرژى‌زا بوده و باعث بالا رفتن ضريب هضم غذا مى‌گردد، به‌علاوه به جذب و ويتامين A و مخصوصاً کاروتن وجود در غذا کمک مى‌کند و در جذب کلسيم نيز مؤثر است.
 
     بقاياى سيلوى غلات
از سبوس دانه‌هاى غلات و همچنين سبوس برنج نيز در جيره‌هاى غذائى طيور استفاده مى‌شود، اين مواد عبارتند از: سبوس گندم و سبوس برنج.
 
     سبوس گندم
به‌طور متوسط از هر ۱۰۰ کيلوگرم گندم ارسالى به آسياب براى تبديل به آرد نانوائى ۱۵ کيلوگرم سبوس گندم به‌دست مى‌آيد که براى تغذيه دام و طيور و ماهى مورد استفاده قرار مى‌گيرد.
 
ارزش غذائى سبوس بستگى به طرز کار ماشين‌هائى دارد که گندم در آنها آرد مى‌شود و در حقيقت بستگى به مقدار آردى دارد که به پوسته‌ها چسبيده است.
 
ارزش ازتى سبوس گندم بسيار خوب بوده و حاوى مقدار زيادى ليزين است ولى به‌علت وجود مقدار زياد مواد سلولزي، استفاده آن در جيرهٔٔ غذائى محدود مى‌باشد. سبوس گندم از نظر پتاسيم و فسفر غنى است (مخصوصاً فسفر فى‌تيک) ولى از نظر کلسيم و سديم فقير است. معمولاً از سبوس براى تکميل جيره و رساندن آن به واحد ۱۰۰۰ استفاده مى‌شود.
 
     سبوس برنج (کپک)
بعد از جدا کردن شلتوک از دانه برنج، پوسته نازکى (پريکارپ) کيسه محتوى مواد نشاسته‌اى را در برگرفته، اين پوسته نازک که در گيلان به آن کپک مى‌گويند، برمبناى خشک محتوى ۳۵-۱۰ درصد روغن و تا ۲۵ درصد پروتئين مى‌باشد. کپک را مى‌توان مستقيماً به غذاى طيور اضافه کرد و يا روغن آن را قبلاً استخراج کرده و کنجاله پر پروتئين آن را به فرمول غذاى طيور افزود. درصد استحصال کپک را کارخانجات مختلف برنج کوبى متفاوت است ولى متوسط بازيافت ۶% شالى (برنج پوست‌دار) است.

 

پیغام خود را بگذارید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

برای تغییر تصویر کلیلک کنید
نظرات بازدید کنندگان

دسته بندی مواداولیه پروتئین حیوانی درتغذیه طیور