کانال تلگرام arasfeed@
+98 21 44070185 تماس در ساعات کاری
info@arasfeed.com گروه ارس فید
;
صفحه اصلی وبلاگ اصول ساختمان کارخانه جوجه کشی اصول ساختمان یک کارخانه جوجه کشی صنعتی

اصول ساختمان یک کارخانه جوجه کشی صنعتی

IMG

روزانه میلیون ها مرغ کشته، بسته بندی ومصرف می شود و منشا پیدایش همه این مرغ ها به مرغداری ها می باشد. با پیشرفت تکنولوژی و افزایش سطح هوش بشر مرغداری ها به صورت صنعتی و کاملا مکانیزه مرغ ها را گوشتی نموده و پس از کشتار بسته بندی می کنند، اما این مرغ ها از کجا می آیند؟ طبیعتا جواب این سوال واضح است. پرورش دهندگان طیور با استفاده دستگاه های جوجه کشی صنعتی و تعداد زیادی تخم نطفه دار مرغ اقدام به جوجه کشی از آن تخم ها نموده و نتیجه حاصل تعداد زیادی جوجه سالم و پر انرژی می باشد. 

کارخانه جوجه کشی با مرغداری ها کمی متفاوت می باشد. و این تفاوت در میزان دما و رطوبت سالن، تجهیزات مورد نیاز و فضای پرورش مربوط می شود. اگر شما وارد مرغداری ها شوید متوجه تعداد زیادی مرغ در کف سالن خواهد بود که به فاصله یکسان تعداد زیادی دانخوری و آبخوری در اختیار آنان گرفته شده است. این مرغ ها همان جوجه های دیروزی هستند که با تلاش بی وقفه پرورش دهنده و کارگران کارخانه کاملا سالم به مرحله بلوغ رسیده اند.

جوجه های به دنیا آمده به دو سته نر و ماده تقسی بندی می شوند که در زمان بلوغ به آنها مرغ و خروس می گویند. پس از تکامل مراحل رشد و بلوغ، مرغ ها برای تخم گذاری به قفس های مکانیزه هدایت می شوند و خروس ها نیز برای کشتار راهی کشتارکاه های دام و طیور می شوند.

قبل از اجاره یا ساخت سالن مخصوص جوجه کشی به نکات زیر توجه فرمایید:

1- سالن مورد نظر باید دما و رطوبت را تا حد امکان حفظ نماید تا جوجه ها در اثر تغییرات ناگهانی هوا دچار شُک دمایی نشوند چرا که بیماری به دنبال خواهد داشت و در پی آن نیز تلفات جوجه ها را منجر خواهد شد.
2- مکان کارخانه جوجه کشی باید به دور از شهر و نزدیک روستا باشد، زیرا آلودگی های صوتی و هوایی شهر موجب بیماری و مرگ جوجه ها خواهد شد. از طرفی هم بوی نامطبوع کارخانه جوجه کشی اطرافیان را آزرده خواهد ساخت. هم چنین کارخانه به این دلیل باید نزدیک روستا باشد، چرا که هم مواد لازم به راحتی تهیه خواهد شد و هم نیروی کار زیادی را جذب خواهید نمود.
3- با توجه به بودجه و سرمایه خود و هم چنین کشش بازار، سوله ای مناسب را اجاره نموده و متناسب با اندازه سوله تعداد جوجه ها را تولید کنید.
4- سوله اجاره شده باید در مکانی قرار بگیرد که به راحتی به مکان های حمل بار مانند فرودگاه، راه آهن، پایانه کامیون داران و ... دسترسی داشته باشید.
5- مکان مورد نظر باید به آب و برق و گاز دسترسی داشته باشدف چون شما در آینده تعدادی کولر و هیتر و دستگاه جوجه کشی خواهید خرید و همه این تجهیزات با برق و آب و گاز کار می کنند.
6- این مکان باید در نزدیکی جاده اصلی قرار بگیرد تا مراحل حمل و بارگیری با کمترین هزینه و زیان انجام شود.
7- هنگام اجاره یا خرید سوله طوری عمل کنید که برای آینده نیز امکان توسعه کار وجود داشته باشد، مثلا شما می توانید یک سوله بزرگتر از میزان تولید خود تهیه نمایید، یا سوله اجاره یا خریداری شده در کنار تعداد زیادی سوله قرار داشته باشد تا در زمان نیاز بتوانید سوله های دیگر را نیز اجاره نمایید.
8- جهت سوله باید طوری باشد که در فصل زمستان بیشترین گرما را جذب کند و در فصل تابستان نیز خنک باشد، یعنی طول سوله شما باید در جهت مشرق به مغرب باشد.

یک کارخانه جوجه کشی خوب و ایده آل باید چه ویژگی هایی داشته باشد ؟

1- داشتن سیستم تهویه، سیستم گرمایشی و سیستم سرمایشی از مهم ترین ویژگی های یک کارخانه جوجه کشی خوب می باشد، بدین منظور می توانید از تعدادی فن، هیتر و کولر صنعتی استفاده نمایید.
2- یک کارخانه جوجه کشی خوب باید دارای قسمت های مختلفی نظیر قسمت بارگیری تخم،غربالگری تخم، ضد عفونی تخم، جوجه کشی تخم، مکان قرنطینه جوجه ها ی یک روزه و ... باشد.
3- یک کارخانه جوجه کشی بی نقص باید کاملا تمیز و با کف سیمانی باشد چرا که جوجه ها بر خلاف مرغ ها در برابر بیماری ها مقاومت کمتری از خود نشان می دهد و با کمترین آلودگی دچار بیماری خواهند شد.
4- قسمت ورودی و خروجی سالن باید مجزا باشد، مثلا قسمت بارگیری تخم ها از ابتدای سالن شروع شود، سپس تخم ها به قسمت غربالگری یا تست نطفه بروند، سپس تخم های نطفه دار تمیز و ضد عفونی شوند، سپس در داخل دستگاه های جوجه کشی قرار گیرند و در نهایت پس از بیرون آمدن از تخم به محل قرنطینه فرستاده شود و پس از گذشت یک هفته به سالن اصلی منتقل شوند .
5- مکان قرنطینه باید دارای تعداد زیادی لامپ مادر مصنوعی، ابخوری، دانخوری باشد، وجود سیستم تهویه و تامین و کنترل دما و رطوبت بسیار مهم خواهد بود. همیشه یک دماسنج و یک رطوبت سنج داخل سالن قرنطینه و سالن اصلی قرار دهید تا دائما از دما و رطوبت محیط مطلع شوید.
6- دمای محیط نگهداری تخم ها باید از 15 درجه بیشتر نرود چون باعث خراب شدن تخم ها خواهد شد، هم چنین دمای کمتر از 10 درجه نیز باعث مرگ نطفه ها خواهد شد. بنابراین داشتن یک دماسنج و رطوبت سنج در انباری تخم ها ضروری خواهد بود.
7- دمای محیط جوجه های تازه به دنیا آمده باید 37 درجه و دمای محیط جوجه های یک هفته به بالا بین 22 الی 25 درجه باید باشد.

رعایت بهداشت در کارخانه جوجه کشی کلید موفقیت

در هر زمینه ای، در هر کسب و کاری برای داشتن بهترین نتیجه باید نظم و بهداشت را رعایت نمود. زیرا هم باعث جذب مشتری می شود و هم به سلامت صاحب کسب و کار کمک خواهد کرد. در حوزه دامداری و پرورش مرغ نیز اگر می خواهید بهترین نتیجه را کسب کنید باید بهداشت را در محیط پرورش جوجه ها رعایت نمایید. چون هم به راحتی می توانید پروانه بهداشت دریافت کنید و هم اعتماد مشتری ها به شما بیشتر خواهد شد و از همه مهم تر اینکه از بروز بسیاری از بیماری ها جلوگیری خواهید نمود. 

- سعی کنید همیشه آب و غذای تازه در اختیار جوجه ها قرار دهید.
- هر روز فضولات پرندگان را از کف سالن تمیز نمایید. تا هم از جمع شدن حشرات و موجودات موذی مانند مگس و موش و ... جلوگیری شود و هم از بیمار شدن جوجه ها جلوگیری به عمل آید.
- از ورود هرگونه حشرات موذی و جانداران جونده به داخل سالن جلوگیری نمایید. برای این منظور باید کف سالن را کاملا سیمان کاری کنید و درز های دیوار، کنار پنجره ها و سقف را کاملا با سیمان بپوشانید.

کارخانه جوجه کشی  مکانی است دارای چندین دستگاه جوجه کشی  و همچنین انواع سیستم‌ها و تجهیزات جهت ایجاد شرایط لازم برای جوجه کشی و تولید جوجه‌های یک روزه، جالب است بدانید که ساختمان مخصوص جوجه کشی در زبان کوچه بازاری به هچری معروف است.

انواع تخم  

اصولاً تخمی که افراد صبح‌ها هر روز مورد استفاده قرار می‌دهند با عنوان تخم مرغ شناخته می‌شود. این در حالی است که نوع تخم دیگر وجود دارد مخصوص برای جوجه کشی که در داخل دستگاه جوجه قرار داده می‌شود و تخم نطفه دار نام دارد.

انواع تخم

نطفه 

در قسمت بالای زرده تخم یک لکه قرار دارد که به آن نطفه می‌گویند و بدون استفاده از تجهیزات، با چشم غیر مسلح قابل رویت است.

کندلینگ یا نطفه سنجی

کندلینگ یعنی مشاهده محتوی درون تخم در مقابل نور بدون حذف یا شکستن پوسته تخم. با استفاده از کندلینگ برخی ویژگی‌های کیفی تخم مانند لکه‌های خونی و … قابل رویت است. فقط باید توجه داشت که کندلینگ باید به دست افراد ماهر در این کار صورت پذیرد.

دستگاه تهویه  

اساساً هوای داخل ساختمان جوجه کشی باید همواره تهویه شده و عوض شود تا کربن دی اکسید جای خود را به اکسیژن دهد. به همین منظور از دستگاه‌های تهویه استفاده می‌شود.

دستگاه کندل – دستگاه نطفه سنج

برای نوربینی از دستگاهی استفاده می‌شود که محتوای داخل تخم را با وجود پوسته در مقابل نور نمایان می‌کند.

دماسنج 

از این وسیله برای اندازه‌گیری میزان دما داخل سالن جوجه کشی استفاده می‌شود.

رطوبت سنج 

ابزاری است که با استفاده از آن رطوبت هوای داخل سالن جوجه گیری را به دست می‌آورند.

راک  

شانه‌های پلاستیکی جوجه کشی در این وسیله قرار داده می‌شود. راک دارای چند طبقه بوده و جنس فلزی دارد. جالب است بدانید که نام دیگر این وسیله راکر است.

سالن جوجه کشی

مکانی که تمام ماشین‌های جوجه کشی همراه با دیگر امکانات و تجهیزات در آن قرار گرفته است را سالن جوجه کشی می‌نامند. سالن‌های جوجه کشی باید سرپوشیده باشند.

سینی تخم مرغ

وسیله‌ای است که تخم‌های نطفه دار را در آن گذاشته و در داخل دستگاه جوجه کشی قرار می‌دهند.

دستگاه یا ماشین جوجه کشی

ماشین جوجه کشی وسیله‌ای است که درون آن تمام شرایط لازم برای جوجه کشی از جمله دما، رطوبت، تهویه و … با توجه به حالت استاندارد و طبیعی تامین می‌شود.

ستر

در جوجه کشی دو دوره ستر و هچر وجود دارد. در جوجه کشی از مرغ، 18 روز اول ستر و 3 روز بعد هچر نام دارد. یکی از ویژگی‌های دوران ستر این است که تخم‌ها در این دوران چرخیده می‌شوند. در دستگاه جوجه کشی آن بخشی از دستگاه که تخم‌ها تا آخر روز 18 در آن قرار دارند بخش ستر نام دارد.

سیستم ستر وهچر دستگاه‌های جوجه کشی

هچر

از روز 18 تا روز 21 تخم ها در قسمت هچر قرار می‌گیرند. در قسمت هچر دستگاه جوجه کشی تخم‌ها دیگر چرخیده نمی‌شوند . جوجه‌ها در این بخش از تخم خارج می‌شوند.

ترابری جوجه

جوجه‌های یک روزه بسیار حساس هستند و بعد از به دنیا آمدن باید با دقت تمام جابه‌جا شوند. ماشین ترابری وسیله‌ای است که جوجه‌های یک روزه را بدون کوچکترین آسیب جا به جا می‌کند.

مرغداری

پرورش و نگهداری مرغ تخمگذار، گوشتی و … در یک واحد به نام مرغداری صورت می‌گیرد. جالب است بدانید نام دیگر مرغداری مزرعه است.

مواد ضدعفونی کننده

برای ضدعفونی، تمیزکاری و همچنین گندزدایی محیط جوجه کشی، ابزار و تجهیزات از برخی مواد مخصوص استفاده می‌شود.

تعیین جنسیت جوجه‌های یک روزه

تشخیص دادن جوجه‌های یک روزه به دنیا آمده که کدام مرغ و کدام خروس خواهد بود.

مجوز بهداشتی برای جوجه‌های یک روزه

برای خارج کردن جوجه‌های یک روزه که در مرغداری تولید و بسته‌بندی شده‌اند باید اجازه نامه‌ای با تایید مسئول فنی و بهداشتی مرغداری اعطا شود.

نگهداری تخم نطفه دار

یکی از موارد مهمی که قبل از جوجه کشی باید انجام داد انبار کردن و نگهداری تخم‌های نطفه دار در یک مکان که از شرایط مناسبی برخوردار است می‌باشد تا کیفیت تخم‌ها در مدت نگه‌داری کاهش پیدا نکند.

هچ

دوره‌ای که جوجه به طور کامل رشد کرده و از تخم خارج می‌شود.

جوجه

نوزاد پرنده ای که تازه از تخم خارج شده است.

جوجه یک روزه سالم

جوجه یک روزه سالم بعد از به دنیا آمدن بدون هیچ گونه عیب و نقص مانند فلج بود و تورم معین و قابل مشاهده در ناف است.

کارخانه جوجه کشی  مکانی است دارای چندین دستگاه جوجه کشی  و همچنین انواع سیستم‌ها و تجهیزات جهت ایجاد شرایط لازم برای جوجه کشی و تولید جوجه‌های یک روزه، جالب است بدانید که ساختمان مخصوص جوجه کشی در زبان کوچه بازاری به هچری معروف است.

انواع تخم  

اصولاً تخمی که افراد صبح‌ها هر روز مورد استفاده قرار می‌دهند با عنوان تخم مرغ شناخته می‌شود. این در حالی است که نوع تخم دیگر وجود دارد مخصوص برای جوجه کشی که در داخل دستگاه جوجه قرار داده می‌شود و تخم نطفه دار نام دارد.

انواع تخم

نطفه 

در قسمت بالای زرده تخم یک لکه قرار دارد که به آن نطفه می‌گویند و بدون استفاده از تجهیزات، با چشم غیر مسلح قابل رویت است.

کندلینگ یا نطفه سنجی

کندلینگ یعنی مشاهده محتوی درون تخم در مقابل نور بدون حذف یا شکستن پوسته تخم. با استفاده از کندلینگ برخی ویژگی‌های کیفی تخم مانند لکه‌های خونی و … قابل رویت است. فقط باید توجه داشت که کندلینگ باید به دست افراد ماهر در این کار صورت پذیرد.

دستگاه تهویه  

اساساً هوای داخل ساختمان جوجه کشی باید همواره تهویه شده و عوض شود تا کربن دی اکسید جای خود را به اکسیژن دهد. به همین منظور از دستگاه‌های تهویه استفاده می‌شود.

دستگاه کندل – دستگاه نطفه سنج

برای نوربینی از دستگاهی استفاده می‌شود که محتوای داخل تخم را با وجود پوسته در مقابل نور نمایان می‌کند.

دماسنج 

از این وسیله برای اندازه‌گیری میزان دما داخل سالن جوجه کشی استفاده می‌شود.

رطوبت سنج 

ابزاری است که با استفاده از آن رطوبت هوای داخل سالن جوجه گیری را به دست می‌آورند.

راک  

شانه‌های پلاستیکی جوجه کشی در این وسیله قرار داده می‌شود. راک دارای چند طبقه بوده و جنس فلزی دارد. جالب است بدانید که نام دیگر این وسیله راکر است.

سالن جوجه کشی

مکانی که تمام ماشین‌های جوجه کشی همراه با دیگر امکانات و تجهیزات در آن قرار گرفته است را سالن جوجه کشی می‌نامند. سالن‌های جوجه کشی باید سرپوشیده باشند.

سینی تخم مرغ

وسیله‌ای است که تخم‌های نطفه دار را در آن گذاشته و در داخل دستگاه جوجه کشی قرار می‌دهند.

دستگاه یا ماشین جوجه کشی

ماشین جوجه کشی وسیله‌ای است که درون آن تمام شرایط لازم برای جوجه کشی از جمله دما، رطوبت، تهویه و … با توجه به حالت استاندارد و طبیعی تامین می‌شود.

ستر

در جوجه کشی دو دوره ستر و هچر وجود دارد. در جوجه کشی از مرغ، 18 روز اول ستر و 3 روز بعد هچر نام دارد. یکی از ویژگی‌های دوران ستر این است که تخم‌ها در این دوران چرخیده می‌شوند. در دستگاه جوجه کشی آن بخشی از دستگاه که تخم‌ها تا آخر روز 18 در آن قرار دارند بخش ستر نام دارد.

سیستم ستر وهچر دستگاه‌های جوجه کشی

هچر

از روز 18 تا روز 21 تخم ها در قسمت هچر قرار می‌گیرند. در قسمت هچر دستگاه جوجه کشی تخم‌ها دیگر چرخیده نمی‌شوند . جوجه‌ها در این بخش از تخم خارج می‌شوند.

ترابری جوجه

جوجه‌های یک روزه بسیار حساس هستند و بعد از به دنیا آمدن باید با دقت تمام جابه‌جا شوند. ماشین ترابری وسیله‌ای است که جوجه‌های یک روزه را بدون کوچکترین آسیب جا به جا می‌کند.

مرغداری

پرورش و نگهداری مرغ تخمگذار، گوشتی و … در یک واحد به نام مرغداری صورت می‌گیرد. جالب است بدانید نام دیگر مرغداری مزرعه است.

مواد ضدعفونی کننده

برای ضدعفونی، تمیزکاری و همچنین گندزدایی محیط جوجه کشی، ابزار و تجهیزات از برخی مواد مخصوص استفاده می‌شود.

تعیین جنسیت جوجه‌های یک روزه

تشخیص دادن جوجه‌های یک روزه به دنیا آمده که کدام مرغ و کدام خروس خواهد بود.

مجوز بهداشتی برای جوجه‌های یک روزه

برای خارج کردن جوجه‌های یک روزه که در مرغداری تولید و بسته‌بندی شده‌اند باید اجازه نامه‌ای با تایید مسئول فنی و بهداشتی مرغداری اعطا شود.

نگهداری تخم نطفه دار

یکی از موارد مهمی که قبل از جوجه کشی باید انجام داد انبار کردن و نگهداری تخم‌های نطفه دار در یک مکان که از شرایط مناسبی برخوردار است می‌باشد تا کیفیت تخم‌ها در مدت نگه‌داری کاهش پیدا نکند.

هچ

دوره‌ای که جوجه به طور کامل رشد کرده و از تخم خارج می‌شود.

جوجه

نوزاد پرنده ای که تازه از تخم خارج شده است.

جوجه یک روزه سالم

جوجه یک روزه سالم بعد از به دنیا آمدن بدون هیچ گونه عیب و نقص مانند فلج بود و تورم معین و قابل مشاهده در ناف است.

کدام کارخانه بهترین دستگاه جوجه کشی را تولید میکند ؟

بهترین کارخانه برای خرید دستگاه جوجه کشی کدام است ؟ در دنیای اینترنت سایت ها و کارخانه های زیادی اقدام به فروش تخم نطفه دار و دستگاه جوجه کشی مینمایند اما سوال اینجاست ، از کدام یک از این کارخانه ها تخم نطفه دار و یا دستگاه جوجه کشی خرید کنیم تا مطمئن باشیم بهترین نوع خدمات را دریافت میکنیم؟؟

اما جواب :

از کارخانه ای خرید کنید که در شهر و یا در استان شما دارای نمایندگی باشد این موضوع از جهت های مختلف به نفع شماست اول اینکه کارخانه ای که کلاه بردار باشد و یا دارای محصولاتی با کیفیت پایین باشد امکان اینکه یک نمایندگی را برای مدت طولانی حفظ کند را نخواهد داشت و علاوه بر آن وجود نمایندگی فعال و معتبر کارخانه  تولید کننده در شهر شما تضمین کننده ارائه خدمات پس از فروش و گارانتی به شما میباشد. همچنین وجود گارانتی خیال شما را از بابت ارسال دستگاه جوجه کشی و یا تخم نطفه دار راحت میکند همچنین امکان فروش دستگاه تقلبی به شما را نزدیک به صفر میکند.

بهترین کارخانه برای خرید دستگاه جوجه کشی
بهترین کارخانه برای خرید دستگاه جوجه کشی

اگر کارخانه  ارائه دهنده ماشین جوجه کشی یا تخم نطفه دار در شهر و یا استان شما نمایندگی نداشت سعی کنید مطمئن شوید که حداقل استان های دیگر دارای نمایندگی های فروش یا خدمات پس از فروش میباشد چرا که وجود این نمایندگی ها بازهم نشان دهنده اصالت کارخانه میباشد ولی در این مورد دقت کافی را به خرج دهید چرا که گاها کارخانه ها سعی میکنند شما را بفریبند.

دقت کافی داشته باشید که کارخانه فروشنده دستگاه جوجه کشی و یا تخم نطفه دار سالانه در کدام یک از نمایشگاه های بین الملی کارخانه می کند!!؟؟؟ اگر کارخانه  واقعا حالت کمپانی داشته باشد و صاحب کارخانه و خط تولید و تشکیلات منسجم باشد مطمنا سالانه باید در مهمترین آوردگاه های صنعت دام و طیور حضور فعال داشته باشد. باز هم دقتن کنید که برخی وب سایتها که در واقع یک وب سایت با چند شماره تلفن و یک آدرس تقلبی هستند شما را نفریبند. پیشینه کارخانه در نمایشگاه های بین الملی داخلی و خارجی را مورد بررسی و عرض یابی قرار دهید.

اگر خریدی با ارزش ریالی بالا انجام می دهید حتما آدرس قید شده در وب سایت کارخانه را ارزیابی کنید به عنوان مثال قرارداد خرید خود را برای آدرسی که در وب سایت کارخانه نوشته شده است پست کنید و اصولا مطمن شوید که چنین آدرسی حتما وجود دارد.

قبل از خرید تلفن و مشخصات بخش خدمات پس از فروش را بخواهید و چک کنید که حتما کارخانه دارای بخش خدمات پس از فروش قوی و مستقل باشد.

فراموش نکنید هیچ ارزانی بی علت نیست ولی هر قیمت بالای نیز نشان دهنده کیفیت برتر محصول نیست باز هم تاکید میکنم جهت اطمینان در صورت امکان از نزدیک ترین نمایندگی کارخانه به شهر خود خرید کنید تا خیالی آسوده داشته و بهترین خدمات را دریافت نمایید.

راهنمای خرید بهترین دستگاه جوجه کشی

کارخانه-سازنده-دستگاه-جوجه-کشی-2
معرفی کارخانه سازنده دستگاه جوجه کشی

اگر شما نیز به فکر پرورش طیور اهلی یا زینتی هستید، قطعا یکی از ملزومات راه اندازی سالن پرورش طیور، انتخاب و خرید بهترین دستگاه جوجه کشی برای این کار می باشد. قطعاً دستگاه های جوجه کشی زیادی در بازار وجود دارند که هر کدام خوبی ها و بدی های مختص به خود را دارند.

اما برای انتخاب بهترین و مناسب ترین دستگاه به نکات و تکنیک هایی احتیاج پیدا خواهید کرد که در ادامه ضمن معرفی انواع دستگاه های موجود در بازار، مزایا و معایب هر کدام را نیز ذکر خواهیم کرد تا با چشمی باز و کاملا آگاهانه قدرت انتخاب بهترین گزینه را داشته باشید.

نکات مهم قبل از خرید دستگاه جوجه کشی :

از مهم ترین و حساس ترین نکاتی که قبل از خرید یک دستگاه جوجه کشی باید رعایت کنید، می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 1. فرقی نمی کند که شما می خواهید از تخم نطفه دار چه پرنده ای جوجه کشی کنید، اصولا دستگاه های جوجه کشی موجود در بازار برای جوجه کشی از تخم نطفه دار تمامی پرنده های اهلی به جز شترمرغ و پرنده های زینتی مناسب هستند، اما برای جوجه کشی از تخم شتر مرغ و پرنده های زینتی مانند کاسکو، عروس هلندی ، مرغ عشق و … باید دستگاه های مخصوص آنها را خریداری کنید. بنابراین اگر کسی دستگاه های خود را با عنوان دستگاه جوجه کشی مخصوص مرغ، دستگاه جوجه کشی مخصوص بوقلمون، دستگاه مخصوص طوطی، دستگاه مخصوص شترمرغ و بلدرچین و … معرفی کرد، به عدم کیفیت دستگاه های او شک کنید.
 2. دستگاه مورد نظر خود را از تولید کننده ای بخرید که در شهر یا استان شما دارای نمایندگی باشد، این موضوع از جهات مختلفی به نفع شماست اول اینکه کارخانه ای که کلاهبردار باشد و یا دارای محصولاتی با کیفیت پایین باشد، امکان حفظ یک نمایندگی به مدت خیلی طولانی را نخواهد داشت، چون که نمایندگان پس از مدتی به دلیل عدم رضایت مشتریان از کیفیت محصولات تولید کننده از قبول نمایندگی آن کارخانه صرف نظر خواهد کرد، بنابراین بهتر است قبل از خرید به مدت فعالیت نماینده شهرتان نیز دقت کنید. علاوه بر این وجود نمایندگی فعال و معتبر در شهر شما تضمین کننده ارائه خدمات پس از فروش و گارانتی به شما میباشد.
 3. اگر کارخانه ارائه دهنده ماشین جوجه کشی در شهر و استان شما نمایندگی نداشت سعی کنید مطمئن شوید که در استان های همجوار دارای نمایندگی های فروش یا خدمات پس از فروش میباشد چرا که وجود این نمایندگی ها بازهم نشان دهنده اصالت کارخانه میباشد ولی در این مورد دقت کافی را به خرج دهید چرا که گاها کارخانه ها سعی میکنند شما را بفریبند.
 4. دقت کنید که آیا تولید کننده دستگاه جوجه کشی مورد نظر شما در نمایشگاه های بین المللی گروه می کند؟ اگر تولید کننده مورد نظر حالت کمپانی داشته باشد و دارای کارخانه، خط تولید و تشکیلات منسجم باشد مطمئنا هر ساله باید در مهمترین آوردگاه های صنعت دام و طیور حضور فعال داشته باشد. باز هم دقت کنید که برخی وب سایتها که در واقع یک وب سایت با چند شماره تلفن و یک آدرس تقلبی هستند شما را نفریبند. پیشینه کارخانه در نمایشگاه های بین المللی داخلی و خارجی را مورد بررسی قرار دهید.
 5. اگر قصد خرید دستگاهی گران قیمت دارید حتما از واقعی بودن آدرس کارخانه مطمئن شوید، تا جای امکان سعی کنید به صورت حضوری خرید کنید ولی اگر امکان حضور در کارخانه برای شما ممکن نیست، از آشنایان و دوستان خود در آن شهر بخواهید تا از وجود چنین آدرسی شما را مطمئن کنند.
 6. جهت اطمینان از وجود بخش خدمات پس از فروش، قبل از خرید تلفن و مشخصات بخش خدمات پس از فروش را بخواهید و چک کنید که حتما کارخانه دارای بخش خدمات پس از فروش قوی و مستقل باشد.
 7. فراموش نکنید هیچ ارزانی بی علت نیست ولی هر قیمت بالای نیز نشان دهنده کیفیت برتر محصول نیست باز هم تاکید میکنم جهت اطمینان در صورت امکان از نزدیک ترین نمایندگی کارخانه به شهر خود خرید کنید تا خیالی آسوده داشته و بهترین خدمات را دریافت نمایید.
 8. در خرید دستگاه دقت کنید که حتما دارای بدنه PVC باشد، چون دستگاه های بدنه فلزی و یا دستگاه های دست ساز به مرور زمان دچار پوسیدگی خواهند شد و با توجه به اینکه امکان شستشوی قسمت داخلی و بیرونی آن وجود ندارد، بنابراین مقادیر زیادی میکروب را در خود جمع خواهد کرد و راندمان جوجه کشی را در مراحل بعدی به شدت کاهش خواهد داد.
 9. سعی کنید دستگاهی تمام اتوماتیک خریداری کنید تا عملیات های جوجه کشی نظیر تامین و تنظیم دما و رطوبت، چرخش تخم ها و تهویه هوای دستگاه را بر عهده بگیرد و نیازی به حضور مداوم شما در کنار دستگاه نباشد.
 10. دستگاه مورد نظر حتما باید از سیستم برق اضطراری پشتیبانی کند تا در صورت قطع برق بتوانید آن را به باتری خودرو و یا UPS متصل کنید تا عملیات جوجه کشی بدون وارد آمدن هیچ تلفاتی به جوجه ها ادامه پیدا کند.
 11. قبل از خرید به کیفیت سنسور های دستگاه دقت کنید. استفاده از سنسور های بی کیفیت یعنی راندمان جوجه کشی پایین و نتیجه آن یعنی کاهش درآمد و متضرر شدن شما! سنسور های SHT در اولویت باشد.

بهترین تولید کننده دستگاه جوجه کشی کیست؟

گروه صنعتی اسکندری - Eskandari Industrial Group
Eskandari Industrial Group

 معرفی بهترین تولید کننده دستگاه جوجه کشی : امروزه صنعت جوجه کشی و پرورش طیور به یک راه درآمدی مطمئن، زود بازده و پر سود مبدل شده است و هر کسی را مشتاق به این کار می کند. البته ناگفته نماند که تبلیغات فروشندگان دستگاه های جوجه کشی ، ملزومات جوجه کشی و پرورش طیور ، تخم های نطفه دار و … در گسترش این صنعت بی تاثیر نبوده است، بنابراین هر کسی می تواند در یک فضای 100 متری به جوجه کشی و پرورش طیور بپردازد و درآمد میلیونی کسب نماید.

به همین منظور تولید کنندگان مختلفی در امر تولید دستگاه ها و ملزومات جوجه کشی و پرورش طیور فعالیت دارند، برخی دارای سابقه چندین ساله و برخی نیز تازه وارد هستند، هر کدام دارای مزایا و معایب مخصوص به خود هستند. در این مقاله از وب سایت چیکن دیوایس سعی داریم شما را با تمامی تولید کنندگان مطرح ایرانی و خارجی آشنا کنیم و در نهایت بهترین تولید کننده را به منطقی ترین و عادلانه ترین شکل ممکن خدمت تان معرفی نماییم، لطفا با ادامه مطلب همراه باشید.

 

بهترین تولید کننده دستگاه جوجه کشی
بهترین تولید کننده دستگاه جوجه کشی

1- آرکام (R-COM)

 

دستگاه جوجه کشی آرکام

در بحث بهترین تولید کننده دستگاه جوجه کشی آرکام به عنوان یک تولید کننده برتر جهانی در کره فعالیت دارد و تولید کننده انواع دستگاه های جوجه کشی خانگی و صنعتی می باشد. این سازنده دارای سابقه فعالیت 15 ساله می باشد. این دستگاه های جوجه کشی دارای بدنه ای فوق العاده محکم و شیشه های پلی کربناتی نشکن می باشد، موتور های با کیفیت، سیستم چرخش گهواره ای، سنسور سوئیسی SHT، تامین دما و رطوبت فازی، نمایشگر دیجیتالی و… از محاسن دستگاه های جوجه کشی آرکام می باشد.

سنسور SHT یکی از بهترین و بی نظیر ترین سنسور در جهان می باشد که به صورت همزمان دما و رطوبت را اندازه گیری می کند، از این سنسور ها در صنایع ابزار دقیق مانند testo و تجهیزات پزشکی استفاده می شود و دلیل محبوبیت برند آرکام نیز استفاده از همین سنسور است، هر سنسوری به جز SHT پس از مدتی از کالیبره خارج خواهد شد و برای تنظیم مجدد باید به کارخانه سازنده سنسور ارجاع داده شود.

گران قیمت بودن دستگاه ها، عدم دسترسی به گارانتی و خدمات پس از فروش سازنده و نبود قطعات آن در داخل کشور از معایب این دستگاه ها می باشد. البته گروه صنعتی اسکندری نیز برخی از دستگاه های جوجه کشی آرکام را با مسئولیت خودش به فروش می رساند.

برای مراجعه به فروشگاه رسمی آرکام می توانید به ادرس زیر مراجعه فرمایید.

2- برینسه آ (Brinsea)

 

دستگاه جوجه کشی برینسا

از جمله بهترین تولید کننده دستگاه جوجه کشی می توان به این گروه اشاره نمود. کارخانه سازنده برینسه آ در کشور آمریکا واقع شده است و دارای 20 سال سابقه فعالیت می باشد. این گروه تولیدی نیز دستگاه های جوجه کشی خود را در دو سطح خانگی و نیمه صنعتی تولید می کند. دستگاه های این کارخانه نیز دارای کیفیتی بالا می باشد و از سنسور SHT، سیستم تامین دما و رطوبت فازی، بدنه ABS، PVC و پلی کربنات و … در دستگاه استفاده شده است، ولی همانطور که گفته شد به دلیل عدم دسترسی مستقیم به گارانتی و خدمات پس از فروش این محصولات و دردسر های واردات، عملا فروش محصولات این کارخانه در ایران امکان پذیر نیست.

برای دیدن محصولات این کارخانه می توانید به ادرس مستیم آنها مراجعه فرمایید.

3- گروه صنعتی اسکندری

ایزی باتور ۶ اصل

این تولید کننده ایرانی از سال 1372 در ارومیه شروع به فعالیت نموده و در زمینه تولید انواع دستگاه های جوجه کشی خانگی و صنعتی فعالیت دارد و می توان گفت که قدیمی ترین گروه تولید کننده محصولات جوجه کشی و بهترین تولید کننده دستگاه جوجه کشی در ایران است. محصولات این گروه تولیدی قابل رقابت با محصولات خارجی مانند آرکام و برینسه آ می باشد. از مزایای دستگاه های تولیدی گروه صنعتی اسکندری می توان به سنسور سوئیسی SHT لایسنس دار، بدنه ABS و PVC، تامین دما و رطوبت با هوش مصنوعی، امکان انتخاب پرنده، شانه های همه کاره و غلتکی، ستر و هچر همزمان و … اشاره نمود.

تمامی دستگاه های تولید شده توسط گروه صنعتی اسکندری دارای استاندارد ملی ایران و استاندارد های بین المللی ISO 9001 می باشد. تنها عیبی که دستگاه های این گروه صنعتی دارد مربوط به قیمت بالای آنها می باشد و می توان گفت که ناشی از قطعات گران قیمت به کار رفته در دستگاه می باشد. تمامی محصولات گروه صنعتی اسکندری دارای یکسال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش واقعی می باشد. برای مطالعه مقاله کامل تحلیل و بررسی گروه صنعتی اسکندری به لینک زیر مراجعه فرمایید.

4- گروه صنعتی بلدرچین دماوند

 

دستگاه جوجه کشی بلدرچین دماوند

این گروه صنعتی از سال 1388 در تهران شروع به کار نموده و در زمینه تولید انواع دستگاه های جوجه کشی صنعتی فعالیت دارد، قیمت های دستگاه های این گروه تولیدی با گروه صنعتی اسکندری تقریبا برابری می کند، دستگاه های این گروه تولیدی دارای سیستم سخنگو و قابلیت کنترل از راه دور می باشد.

برای مطالعه توضیحات کامل در مورد ویژگی های محصولات گروه صنعتی بلدرچین دماوند به لینک زیر مراجعه فرمایید :

5- گروه صنعتی فاخته

 

دستگاه جوجه کشی فاخته

در ادامه معرفی بهترین تولید کننده دستگاه جوجه کشی این واحد تولیدی نسبت به بلدرچین دماوند و اسکندری دارای کمترین سابقه تولیدی می باشد و گستره فعالیت های این تولید کننده بیشتر در استان مشهد می باشد و گاهاً دستگاه هایی را نیز به سایر استان ها ارسال می نماید. از مزیت های دستگاه های جوجه کشی فاخته می توان به بدنه PVC و سنسور SHT آن اشاره کرد که دلیل محبوبیت سریع فاخته نیز در همین دو ویژگی نهفته است.

بدنه PVC بکار رفته در دستگاه های فاخته و اسکندری دارای مزایای زیادی نسبت به بدنه گالوانیزه بکار رفته در دستگاه های بلدرچین دماوند می باشد، زیرا بدنه PVC دو جداره بوده و عایق خوب دما و رطوبت می باشد، وزن سبکی داشته و کاملا نسوز است، به علاوه از گسترش باکتری ها در درون دستگاه جلوگیری نموده و امکان پوسیدگی نیز در آن وجود ندارد.

برای مطالعه مقاله بررسی مزایا و معایب دستگاه های جوجه کشی فاخته به لینک زیر مراجعه فرمایید :

بررسی دستگاه جوجه کشی فاخته

6- کاکس ماشین

 

دستگاه جوجه کشی کاکس ماشین

تولید کننده ای است که دستگاه های جوجه کشی خانگی را در ایران مونتاژ می کند و برخی از قطعات مهم جوجه کشی مانند برد، موتور و برخی دیگر از قطعات را از چین وارد می کند. این گروه علاقه زیادی به معرفی خود به عنوان کاکس هلند دارد در حالی که واقعیت چیزی جز این است و گروهی به نام کاکس هلند وجود ندارد و زائده بخش تبلیغات این گروه می باشد. سنسور های بکار رفته در دستگاه های جوجه کشی کاکس ماشین مانند بسیاری از دستگاه های جوجه کشی ایرانی ساخت چین بوده و متاسفانه فاقد کیفیت لازم می باشد.

برخی از دستگاه های تولید شده توسط کاکس ماشین دارای برد آنالوگ بوده و امکان تنظیم رطوبت در آنها وجود ندارد.

7- دی کیو شاپ

 

این فروشگاه اینترنتی هیچ گونه فعالیت تولیدی ندارد و در واقع به کار خرید و فروش دستگاه ها و ملزومات جوجه کشی مشغول است. بنابراین مسئله بهترین تولید کننده دستگاه جوجه کشی شامل این گروه نمی شود و فقط قصد معرفی آن را داریم. دستگاه های قرار گرفته شده بر روی سایت مربوط به بلدرچین دماوند و کاکس ماشین می باشد و در بخش های فوق در مرود آنها توضیح داده شد. به دلیل اینکه دی کیو شاپ اساساً واسطه می باشد بنابراین نمی توان به گارانتی و خدمات پس از فروش آنها اطمینان داشت. قیمت درج شده بر روی دی کیو شاپ کمی بالاتر از قیمت های واقعی آن می باشد. برای مطالعه مقاله نقد و بررسی دی کیو شاپ می توانید به لینک زیر مراجعه فرمایید:

8- ماشین طیور جویبار

 

ماشین طیور جویبار

این گروه صنعتی از جمله کارخانه هایی می باشد که به تولید دستگاه های جوجه کشی در شمال کشور مشغول می باشد.

آیا داشتن خدمات پس از فروش تاثیری در انتخاب بهترین دستگاه جوجه کشی دارد ؟

بله ، وجود خدمات پس از فروش واقعی خیال کاربر را از رفع مشکل دستگاه در آینده راحت خواهد کرد. .، بزرگترین شبکه خدماتی در حوزه ی دام و طیور را در داخل کشور در اختیار دارد.

چه زمانی میتوانیم بهترین دستگاه جوجه کشی ار انتخاب کنیم ؟

زمانی امکان فراهم می شود که به دقت به مطالعه ی مشخصات دستگاه های مختلف پرداخته و ویژگی های شاخص آنها اعم از سنسورها، بدنه ، کنترلر و … را به دقت مقایسه کنید .

اگر شما نیز تجربه خرید ، استفاده و جوجه کشی از هر یک محصولات موجود در بازار را دارید ، تجربیات خود را در قسمت دیدگاه ها با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

کدام کارخانه بهترین دستگاه جوجه کشی را تولید میکند ؟

بهترین کارخانه برای خرید دستگاه جوجه کشی کدام است ؟ در دنیای اینترنت سایت ها و کارخانه های زیادی اقدام به فروش تخم نطفه دار و دستگاه جوجه کشی مینمایند اما سوال اینجاست ، از کدام یک از این کارخانه ها تخم نطفه دار و یا دستگاه جوجه کشی خرید کنیم تا مطمئن باشیم بهترین نوع خدمات را دریافت میکنیم؟؟

اما جواب :

از کارخانه ای خرید کنید که در شهر و یا در استان شما دارای نمایندگی باشد این موضوع از جهت های مختلف به نفع شماست اول اینکه کارخانه ای که کلاه بردار باشد و یا دارای محصولاتی با کیفیت پایین باشد امکان اینکه یک نمایندگی را برای مدت طولانی حفظ کند را نخواهد داشت و علاوه بر آن وجود نمایندگی فعال و معتبر کارخانه  تولید کننده در شهر شما تضمین کننده ارائه خدمات پس از فروش و گارانتی به شما میباشد. همچنین وجود گارانتی خیال شما را از بابت ارسال دستگاه جوجه کشی و یا تخم نطفه دار راحت میکند همچنین امکان فروش دستگاه تقلبی به شما را نزدیک به صفر میکند.

بهترین کارخانه برای خرید دستگاه جوجه کشی
بهترین کارخانه برای خرید دستگاه جوجه کشی

اگر کارخانه  ارائه دهنده ماشین جوجه کشی یا تخم نطفه دار در شهر و یا استان شما نمایندگی نداشت سعی کنید مطمئن شوید که حداقل استان های دیگر دارای نمایندگی های فروش یا خدمات پس از فروش میباشد چرا که وجود این نمایندگی ها بازهم نشان دهنده اصالت کارخانه میباشد ولی در این مورد دقت کافی را به خرج دهید چرا که گاها کارخانه ها سعی میکنند شما را بفریبند.

دقت کافی داشته باشید که کارخانه فروشنده دستگاه جوجه کشی و یا تخم نطفه دار سالانه در کدام یک از نمایشگاه های بین الملی کارخانه می کند!!؟؟؟ اگر کارخانه  واقعا حالت کمپانی داشته باشد و صاحب کارخانه و خط تولید و تشکیلات منسجم باشد مطمنا سالانه باید در مهمترین آوردگاه های صنعت دام و طیور حضور فعال داشته باشد. باز هم دقتن کنید که برخی وب سایتها که در واقع یک وب سایت با چند شماره تلفن و یک آدرس تقلبی هستند شما را نفریبند. پیشینه کارخانه در نمایشگاه های بین الملی داخلی و خارجی را مورد بررسی و عرض یابی قرار دهید.

اگر خریدی با ارزش ریالی بالا انجام می دهید حتما آدرس قید شده در وب سایت کارخانه را ارزیابی کنید به عنوان مثال قرارداد خرید خود را برای آدرسی که در وب سایت کارخانه نوشته شده است پست کنید و اصولا مطمن شوید که چنین آدرسی حتما وجود دارد.

قبل از خرید تلفن و مشخصات بخش خدمات پس از فروش را بخواهید و چک کنید که حتما کارخانه دارای بخش خدمات پس از فروش قوی و مستقل باشد.

فراموش نکنید هیچ ارزانی بی علت نیست ولی هر قیمت بالای نیز نشان دهنده کیفیت برتر محصول نیست باز هم تاکید میکنم جهت اطمینان در صورت امکان از نزدیک ترین نمایندگی کارخانه به شهر خود خرید کنید تا خیالی آسوده داشته و بهترین خدمات را دریافت نمایید.

راهنمای خرید بهترین دستگاه جوجه کشی

کارخانه-سازنده-دستگاه-جوجه-کشی-2
معرفی کارخانه سازنده دستگاه جوجه کشی

اگر شما نیز به فکر پرورش طیور اهلی یا زینتی هستید، قطعا یکی از ملزومات راه اندازی سالن پرورش طیور، انتخاب و خرید بهترین دستگاه جوجه کشی برای این کار می باشد. قطعاً دستگاه های جوجه کشی زیادی در بازار وجود دارند که هر کدام خوبی ها و بدی های مختص به خود را دارند.

اما برای انتخاب بهترین و مناسب ترین دستگاه به نکات و تکنیک هایی احتیاج پیدا خواهید کرد که در ادامه ضمن معرفی انواع دستگاه های موجود در بازار، مزایا و معایب هر کدام را نیز ذکر خواهیم کرد تا با چشمی باز و کاملا آگاهانه قدرت انتخاب بهترین گزینه را داشته باشید.

نکات مهم قبل از خرید دستگاه جوجه کشی :

از مهم ترین و حساس ترین نکاتی که قبل از خرید یک دستگاه جوجه کشی باید رعایت کنید، می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 1. فرقی نمی کند که شما می خواهید از تخم نطفه دار چه پرنده ای جوجه کشی کنید، اصولا دستگاه های جوجه کشی موجود در بازار برای جوجه کشی از تخم نطفه دار تمامی پرنده های اهلی به جز شترمرغ و پرنده های زینتی مناسب هستند، اما برای جوجه کشی از تخم شتر مرغ و پرنده های زینتی مانند کاسکو، عروس هلندی ، مرغ عشق و … باید دستگاه های مخصوص آنها را خریداری کنید. بنابراین اگر کسی دستگاه های خود را با عنوان دستگاه جوجه کشی مخصوص مرغ، دستگاه جوجه کشی مخصوص بوقلمون، دستگاه مخصوص طوطی، دستگاه مخصوص شترمرغ و بلدرچین و … معرفی کرد، به عدم کیفیت دستگاه های او شک کنید.
 2. دستگاه مورد نظر خود را از تولید کننده ای بخرید که در شهر یا استان شما دارای نمایندگی  باشد، این موضوع از جهات مختلفی به نفع شماست اول اینکه کارخانه ای که کلاهبردار باشد و یا دارای محصولاتی با کیفیت پایین باشد، امکان حفظ یک نمایندگی به مدت خیلی طولانی را نخواهد داشت، چون که نمایندگان پس از مدتی به دلیل عدم رضایت مشتریان از کیفیت محصولات تولید کننده از قبول نمایندگی آن کارخانه صرف نظر خواهد کرد، بنابراین بهتر است قبل از خرید به مدت فعالیت نماینده شهرتان نیز دقت کنید. علاوه بر این وجود نمایندگی فعال و معتبر در شهر شما تضمین کننده ارائه خدمات پس از فروش و گارانتی به شما میباشد.
 3. اگر کارخانه ارائه دهنده ماشین جوجه کشی در شهر و استان شما نمایندگی نداشت سعی کنید مطمئن شوید که در استان های همجوار دارای نمایندگی های فروش یا خدمات پس از فروش میباشد چرا که وجود این نمایندگی ها بازهم نشان دهنده اصالت کارخانه میباشد ولی در این مورد دقت کافی را به خرج دهید چرا که گاها کارخانه ها سعی میکنند شما را بفریبند.
 4. دقت کنید که آیا تولید کننده دستگاه جوجه کشی مورد نظر شما در نمایشگاه های بین المللی گروه می کند؟ اگر تولید کننده مورد نظر حالت کمپانی داشته باشد و دارای کارخانه، خط تولید و تشکیلات منسجم باشد مطمئنا هر ساله باید در مهمترین آوردگاه های صنعت دام و طیور حضور فعال داشته باشد. باز هم دقت کنید که برخی وب سایتها که در واقع یک وب سایت با چند شماره تلفن و یک آدرس تقلبی هستند شما را نفریبند. پیشینه کارخانه در نمایشگاه های بین المللی داخلی و خارجی را مورد بررسی قرار دهید.
 5. اگر قصد خرید دستگاهی گران قیمت دارید حتما از واقعی بودن آدرس کارخانه مطمئن شوید، تا جای امکان سعی کنید به صورت حضوری خرید کنید ولی اگر امکان حضور در کارخانه برای شما ممکن نیست، از آشنایان و دوستان خود در آن شهر بخواهید تا از وجود چنین آدرسی شما را مطمئن کنند.
 6. جهت اطمینان از وجود بخش خدمات پس از فروش، قبل از خرید تلفن و مشخصات بخش خدمات پس از فروش را بخواهید و چک کنید که حتما کارخانه دارای بخش خدمات پس از فروش قوی و مستقل باشد.
 7. فراموش نکنید هیچ ارزانی بی علت نیست ولی هر قیمت بالای نیز نشان دهنده کیفیت برتر محصول نیست باز هم تاکید میکنم جهت اطمینان در صورت امکان از نزدیک ترین نمایندگی کارخانه به شهر خود خرید کنید تا خیالی آسوده داشته و بهترین خدمات را دریافت نمایید.
 8. در خرید دستگاه دقت کنید که حتما دارای بدنه PVC باشد، چون دستگاه های بدنه فلزی و یا دستگاه های دست ساز به مرور زمان دچار پوسیدگی خواهند شد و با توجه به اینکه امکان شستشوی قسمت داخلی و بیرونی آن وجود ندارد، بنابراین مقادیر زیادی میکروب را در خود جمع خواهد کرد و راندمان جوجه کشی را در مراحل بعدی به شدت کاهش خواهد داد.
 9. سعی کنید دستگاهی تمام اتوماتیک خریداری کنید تا عملیات های جوجه کشی نظیر تامین و تنظیم دما و رطوبت، چرخش تخم ها و تهویه هوای دستگاه را بر عهده بگیرد و نیازی به حضور مداوم شما در کنار دستگاه نباشد.
 10. دستگاه مورد نظر حتما باید از سیستم برق اضطراری پشتیبانی کند تا در صورت قطع برق بتوانید آن را به باتری خودرو و یا UPS متصل کنید تا عملیات جوجه کشی بدون وارد آمدن هیچ تلفاتی به جوجه ها ادامه پیدا کند.
 11. قبل از خرید به کیفیت سنسور های دستگاه دقت کنید. استفاده از سنسور های بی کیفیت یعنی راندمان جوجه کشی پایین و نتیجه آن یعنی کاهش درآمد و متضرر شدن شما! سنسور های SHT در اولویت باشد.

بهترین تولید کننده دستگاه جوجه کشی کیست؟

گروه صنعتی اسکندری - Eskandari Industrial Group
Eskandari Industrial Group

 معرفی بهترین تولید کننده دستگاه جوجه کشی : امروزه صنعت جوجه کشی و پرورش طیور به یک راه درآمدی مطمئن، زود بازده و پر سود مبدل شده است و هر کسی را مشتاق به این کار می کند. البته ناگفته نماند که تبلیغات فروشندگان دستگاه های جوجه کشی ، ملزومات جوجه کشی و پرورش طیور ، تخم های نطفه دار و … در گسترش این صنعت بی تاثیر نبوده است، بنابراین هر کسی می تواند در یک فضای 100 متری به جوجه کشی و پرورش طیور بپردازد و درآمد میلیونی کسب نماید.

به همین منظور تولید کنندگان مختلفی در امر تولید دستگاه ها و ملزومات جوجه کشی و پرورش طیور فعالیت دارند، برخی دارای سابقه چندین ساله و برخی نیز تازه وارد هستند، هر کدام دارای مزایا و معایب مخصوص به خود هستند. در این مقاله از وب سایت چیکن دیوایس سعی داریم شما را با تمامی تولید کنندگان مطرح ایرانی و خارجی آشنا کنیم و در نهایت بهترین تولید کننده را به منطقی ترین و عادلانه ترین شکل ممکن خدمت تان معرفی نماییم، لطفا با ادامه مطلب همراه باشید.

 

بهترین تولید کننده دستگاه جوجه کشی
بهترین تولید کننده دستگاه جوجه کشی

1- آرکام (R-COM)

 

دستگاه جوجه کشی آرکام

در بحث بهترین تولید کننده دستگاه جوجه کشی آرکام به عنوان یک تولید کننده برتر جهانی در کره فعالیت دارد و تولید کننده انواع دستگاه های جوجه کشی خانگی و صنعتی می باشد. این سازنده دارای سابقه فعالیت 15 ساله می باشد. این دستگاه های جوجه کشی دارای بدنه ای فوق العاده محکم و شیشه های پلی کربناتی نشکن می باشد، موتور های با کیفیت، سیستم چرخش گهواره ای، سنسور سوئیسی SHT، تامین دما و رطوبت فازی، نمایشگر دیجیتالی و… از محاسن دستگاه های جوجه کشی آرکام می باشد.

سنسور SHT یکی از بهترین و بی نظیر ترین سنسور در جهان می باشد که به صورت همزمان دما و رطوبت را اندازه گیری می کند، از این سنسور ها در صنایع ابزار دقیق مانند testo و تجهیزات پزشکی استفاده می شود و دلیل محبوبیت برند آرکام نیز استفاده از همین سنسور است، هر سنسوری به جز SHT پس از مدتی از کالیبره خارج خواهد شد و برای تنظیم مجدد باید به کارخانه سازنده سنسور ارجاع داده شود.

گران قیمت بودن دستگاه ها، عدم دسترسی به گارانتی و خدمات پس از فروش سازنده و نبود قطعات آن در داخل کشور از معایب این دستگاه ها می باشد. البته گروه صنعتی اسکندری نیز برخی از دستگاه های جوجه کشی آرکام را با مسئولیت خودش به فروش می رساند.

برای مراجعه به فروشگاه رسمی آرکام می توانید به ادرس زیر مراجعه فرمایید.

2- برینسه آ (Brinsea)

 

دستگاه جوجه کشی برینسا

از جمله بهترین تولید کننده دستگاه جوجه کشی می توان به این گروه اشاره نمود. کارخانه سازنده برینسه آ در کشور آمریکا واقع شده است و دارای 20 سال سابقه فعالیت می باشد. این گروه تولیدی نیز دستگاه های جوجه کشی خود را در دو سطح خانگی و نیمه صنعتی تولید می کند. دستگاه های این کارخانه نیز دارای کیفیتی بالا می باشد و از سنسور SHT، سیستم تامین دما و رطوبت فازی، بدنه ABS، PVC و پلی کربنات و … در دستگاه استفاده شده است، ولی همانطور که گفته شد به دلیل عدم دسترسی مستقیم به گارانتی و خدمات پس از فروش این محصولات و دردسر های واردات، عملا فروش محصولات این کارخانه در ایران امکان پذیر نیست.

برای دیدن محصولات این کارخانه می توانید به ادرس مستیم آنها مراجعه فرمایید.

3- گروه صنعتی اسکندری

ایزی باتور ۶ اصل

این تولید کننده ایرانی از سال 1372 در ارومیه شروع به فعالیت نموده و در زمینه تولید انواع دستگاه های جوجه کشی خانگی و صنعتی فعالیت دارد و می توان گفت که قدیمی ترین گروه تولید کننده محصولات جوجه کشی و بهترین تولید کننده دستگاه جوجه کشی در ایران است. محصولات این گروه تولیدی قابل رقابت با محصولات خارجی مانند آرکام و برینسه آ می باشد. از مزایای دستگاه های تولیدی گروه صنعتی اسکندری می توان به سنسور سوئیسی SHT لایسنس دار، بدنه ABS و PVC، تامین دما و رطوبت با هوش مصنوعی، امکان انتخاب پرنده، شانه های همه کاره و غلتکی، ستر و هچر همزمان و … اشاره نمود.

تمامی دستگاه های تولید شده توسط گروه صنعتی اسکندری دارای استاندارد ملی ایران و استاندارد های بین المللی ISO 9001 می باشد. تنها عیبی که دستگاه های این گروه صنعتی دارد مربوط به قیمت بالای آنها می باشد و می توان گفت که ناشی از قطعات گران قیمت به کار رفته در دستگاه می باشد. تمامی محصولات گروه صنعتی اسکندری دارای یکسال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش واقعی می باشد. برای مطالعه مقاله کامل تحلیل و بررسی گروه صنعتی اسکندری به لینک زیر مراجعه فرمایید.

4- گروه صنعتی بلدرچین دماوند

 

دستگاه جوجه کشی بلدرچین دماوند

این گروه صنعتی از سال 1388 در تهران شروع به کار نموده و در زمینه تولید انواع دستگاه های جوجه کشی صنعتی فعالیت دارد، قیمت های دستگاه های این گروه تولیدی با گروه صنعتی اسکندری تقریبا برابری می کند، دستگاه های این گروه تولیدی دارای سیستم سخنگو و قابلیت کنترل از راه دور می باشد.

برای مطالعه توضیحات کامل در مورد ویژگی های محصولات گروه صنعتی بلدرچین دماوند به لینک زیر مراجعه فرمایید :

5- گروه صنعتی فاخته

 

دستگاه جوجه کشی فاخته

در ادامه معرفی بهترین تولید کننده دستگاه جوجه کشی این واحد تولیدی نسبت به بلدرچین دماوند و اسکندری دارای کمترین سابقه تولیدی می باشد و گستره فعالیت های این تولید کننده بیشتر در استان مشهد می باشد و گاهاً دستگاه هایی را نیز به سایر استان ها ارسال می نماید. از مزیت های دستگاه های جوجه کشی فاخته می توان به بدنه PVC و سنسور SHT آن اشاره کرد که دلیل محبوبیت سریع فاخته نیز در همین دو ویژگی نهفته است.

بدنه PVC بکار رفته در دستگاه های فاخته و اسکندری دارای مزایای زیادی نسبت به بدنه گالوانیزه بکار رفته در دستگاه های بلدرچین دماوند می باشد، زیرا بدنه PVC دو جداره بوده و عایق خوب دما و رطوبت می باشد، وزن سبکی داشته و کاملا نسوز است، به علاوه از گسترش باکتری ها در درون دستگاه جلوگیری نموده و امکان پوسیدگی نیز در آن وجود ندارد.

برای مطالعه مقاله بررسی مزایا و معایب دستگاه های جوجه کشی فاخته به لینک زیر مراجعه فرمایید :

6- کاکس ماشین

 

دستگاه جوجه کشی کاکس ماشین

تولید کننده ای است که دستگاه های جوجه کشی خانگی را در ایران مونتاژ می کند و برخی از قطعات مهم جوجه کشی مانند برد، موتور و برخی دیگر از قطعات را از چین وارد می کند. این گروه علاقه زیادی به معرفی خود به عنوان کاکس هلند دارد در حالی که واقعیت چیزی جز این است و گروهی به نام کاکس هلند وجود ندارد و زائده بخش تبلیغات این گروه می باشد. سنسور های بکار رفته در دستگاه های جوجه کشی کاکس ماشین مانند بسیاری از دستگاه های جوجه کشی ایرانی ساخت چین بوده و متاسفانه فاقد کیفیت لازم می باشد.

برخی از دستگاه های تولید شده توسط کاکس ماشین دارای برد آنالوگ بوده و امکان تنظیم رطوبت در آنها وجود ندارد.

7- دی کیو شاپ

 

این فروشگاه اینترنتی هیچ گونه فعالیت تولیدی ندارد و در واقع به کار خرید و فروش دستگاه ها و ملزومات جوجه کشی مشغول است. بنابراین مسئله بهترین تولید کننده دستگاه جوجه کشی شامل این گروه نمی شود و فقط قصد معرفی آن را داریم. دستگاه های قرار گرفته شده بر روی سایت مربوط به بلدرچین دماوند و کاکس ماشین می باشد و در بخش های فوق در مرود آنها توضیح داده شد. به دلیل اینکه دی کیو شاپ اساساً واسطه می باشد بنابراین نمی توان به گارانتی و خدمات پس از فروش آنها اطمینان داشت. قیمت درج شده بر روی دی کیو شاپ کمی بالاتر از قیمت های واقعی آن می باشد. برای مطالعه مقاله نقد و بررسی دی کیو شاپ می توانید به لینک زیر مراجعه فرمایید:

8- ماشین طیور جویبار

 

ماشین طیور جویبار

این گروه صنعتی از جمله کارخانه هایی می باشد که به تولید دستگاه های جوجه کشی در شمال کشور مشغول می باشد.

آیا داشتن خدمات پس از فروش تاثیری در انتخاب بهترین دستگاه جوجه کشی دارد ؟

بله ، وجود خدمات پس از فروش واقعی خیال کاربر را از رفع مشکل دستگاه در آینده راحت خواهد کرد. بزرگترین شبکه خدماتی در حوزه ی دام و طیور را در داخل کشور در اختیار دارد.

چه زمانی میتوانیم بهترین دستگاه جوجه کشی ار انتخاب کنیم ؟

زمانی امکان فراهم می شود که به دقت به مطالعه ی مشخصات دستگاه های مختلف پرداخته و ویژگی های شاخص آنها اعم از سنسورها، بدنه ، کنترلر و … را به دقت مقایسه کنید .

اگر شما نیز تجربه خرید ، استفاده و جوجه کشی از هر یک محصولات موجود در بازار را دارید ، تجربیات خود را در قسمت دیدگاه ها با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

پیغام خود را بگذارید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

برای تغییر تصویر کلیلک کنید
نظرات بازدید کنندگان

دسته بندی اصول ساختمان کارخانه جوجه کشی