کانال تلگرام arasfeed@
+98 21 48017 تماس در ساعات کاری
info@arasfeed.com گروه ارس فید
صفحه اصلی مقاله ها اصول پایه در جوجه کشی که بایست حتما بدانید
کلی

اصول پایه در جوجه کشی که بایست حتما بدانید

منتشر شده توسط مدیر - 1400/04/29 14 بار دیده شده 0 پیام
اصول پایه در جوجه کشی که بایست حتما بدانید

اصول پایه در جوجه کشی : زمانی که قصد انجام عمل جوجه کشی را دارید ، پنج عامل مهم وجود دارد که باید به دقت به آنها توجه داشته باشید :عوامل موثردر جوجه کشی وانتخاب تخم مرغ جوجه کشی وشکل ظاهری تخم مرغ جوجه کشی ونگهداری .وذخیره تخم مرغ جوجه کشی

  1. دما : دمای مد نظر برای جوجه کشی در تخم نطفه دار ( در اکثر نژاد ها ۳۷.۵ درجه سانتیگراد ) می باشد ، در این دما است که شرایط بیولوژیکی نطفه شروع به کار کرده و باعث رشد جنین میشود. دما در کل دوره جوجه کشی بایست ثابت نگهداری شود.
  2. چرخش تخم ها و نحوه قرار گیری : با چرخش تخم ، جنین با قسمت های مختلف سفیده برخورد میکند ، این عمل باعث میشود مواد مغذی تازه به جنین برسد. همچنین چرخش ، همانطور که جنین رشد می کند موقعیت صحیح تخم مرغ را تضمین می کند که جنین در موقعیت مناسب در تخم شکل می گیرد. در نهایت عمل چرخش باعث میشود جنین به دیواره تخم نچسبد و باعث مرگ جنین نشود.
  3. رطوبت : پوسته یک تخم مرغ پر است از سوراخ های ریز ، این به آن معنی است که رطوبت داخل تخم می تواند از آنها عبور کند. در طول دوره جوجه کشی این رطوبت از سوراخ ها خارج شده و به هوای بیرون از تخم می پیوندد. تنظیم صحیح رطوبت ، تضمین می کند که مقدار مناسب آب در طول زمان از بین می رود. دو نکته مهم در مورد رطوبت وجود دارد ، یک اینکه همیشه باید میزان رطوبت مورد نیاز در دسترس تخم قرار گیرد. دوم اینکه این بسیار معمول است که در طول دوره جوجه کشی رطوبت متفاوت باشد و مهم میانگین درصد رطوبت در کل دوره می باشد.
  4. هوای تازه : این نکته بسیار مهم است که بدانید تخم نطفه دار در دوره جوجه کشی نیاز به هوای تازه برای تنفس دارد. تخم از اکسیژن موجود در هوای اطراف تنفس می کند و کربن دی اکسید تولید شده را پس می دهد. اکسیژن تازه بسیار حیاتی است برای جوجه کشی و تبدیل جنین به تخم در دوران هچ.
  5. محیط تمیز : در دوره جوجه کشی تخم بسیار به عفونت حساس می باشد. گرمای موجود در دستگاه به همراه رطوبت محیط ایده آلی را برای رشد باکتری ها فراهم می کنند. به همین منظور قبل از هر دوره جوجه کشی با استفاده از یک پارچه مرطوب محیط داخل دستگاه جوجه کشی و تخم ها را تمیز کنید. همچنین بسیار دقت داشته باشید که محیط که در آن اقدام به جوجه کشی میکنید تمیز و مناسب باشد.

برچسب های مقاله:
پیغام خود را بگذارید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

برای تغییر تصویر کلیلک کنید
نظرات بازدید کنندگان