کانال تلگرام arasfeed@
+98 21 44070185 تماس در ساعات کاری
info@arasfeed.com گروه ارس فید
صفحه اصلی مقاله ها دسته مرغ‌های آمریکائی (American Class)درجهان
کشاورزی

دسته مرغ‌های آمریکائی (American Class)درجهان

منتشر شده توسط مدیر - 1400/04/29 395 بار دیده شده 0 پیام
دسته مرغ‌های آمریکائی (American Class)درجهان

نژاد پلیموت روک (ply mouth rocks)

نژاد ردایلندرد(rhode island reds)

نژادنیوهمشایر(new hampshire)

نژادویندوت(wuandottes)

 نژاد پليموت روک (Plymouth Rocks)
يکى از نژادهاى فوق‌العاده خوب آمريکائى مى‌باشد که در تمام دنيا مورد توجه قرار گرفته است و تقريباً امروزه اين نژاد را در تمام نقاط گيتى مى‌توان يافت. زيرا اندازه بدن خوب، گوشت عالي، ميزان تخم‌مرغ مناسب است. اصل اين نژاد از ايالت کنکتيکوت Connecticut و از آميخته‌گرى بين دو نژاد کوشين سياه Black cochin و دومينيک Dominique در سال ۱۸۶۵ به‌دست آمده است و اولين بار در سال ۱۸۷۴ استاندارد مشخص آن منتشر شده است. عمق بدن خوب و رشد سينه بسيار قابل توجه است تاج ساده بوده و حد متوسط وزن آنها به قرار زير مى‌‌باشد:
 
خروس در حدود ۳۰۰/۴ کيلوگرم (نه و يک‌دوم پوند)، مرغ ۳۹۰/۳ کيلوگرم (هفت و يک‌دوم پوند)، نيم‌چه خروس ۶۲۰/۳ کيلوگرم (۸ پوند)، نيم‌چه مرغ ۷۱۰/۲ کيلوگرم (۶ پوند).
نژاد ويندوت (Wuandottes)
از قديمى‌ترين نژادهاى استاندارد شده آمريکائى مى‌باشد. اخيراً يک جور از ويندوت‌ها از تقاطع و جفتگيرى بين براهما سياه Dark Brahmas و هامبورگ Hamburgs و کورنيش سفيد White cornish به‌دست آمده است.
 
اين نژاد داراى بدن نسبتاً گرد و جمع و جور و پائين افتاده است. پشت کوتاه و رنگ پوست زرد مى‌باشد. نژاد خوبى از نظر توليد گوشت و تخم‌مرغ مى‌باشد و در عين حال به‌خوبى مى‌توان آن را از نظر گوشت پرورش داد. ميزان توليد تخم‌مرغ آن نيز خوب است. از نظر رنگ داراى انواع سفيد، نخودي، طلائي، کبکى و نقره‌اى است نوع سفيد آن بيشتر از جورهاى ديگر مورد توجه قرار گرفته است وزن آن برحسب استاندارد به قرار زير است:
 
خروس تقريباً ۸۵۰/۳ کيلوگرم (هشت و يک‌دوم پوند)، مرغ ۹۵۰/۲ کيلوگرم (شش و يک‌دوم پوند)، نيم‌چه خروس تقريباً ۴۰۰/۳ کيلوگرم (هفت و يک‌دوم پوند)، نيم‌چه مرغ ۵۰۰/۲ کيلوگرم (پنج و يک‌دوم پوند).
  نژاد ردايلندرد (Rhode island reds)
اولين بار نژاد در ناحيه ردايلندرد به‌دست آمده است. منشاء آن از تقاطع بين نژاد مالاى قرمز Malay Games و شانک‌هاى قرمز Shanghais مى‌باشد که بعداً خون نژادهاى ديگرى مثل لکهورن قهوه‌اى و کورنيش و ويندوت نيز وارد آن شده است. داراى بدنى کشيده و جمع و جور مى‌باشد و پشت مسطح و رشد سينه در جلو نسبتاً خوب است. رنگ پر و بال در اين نژاد تيره يا قهوه‌اى قرمز و پرهاى اصلى دم تقريباً تيره و سياه است.
 
در پرهاى پائين گردن مرغ لکه‌هاى سياه کم‌رنگى در قاعده ديده مى‌شود. علاوه بر رنگ قهوه‌اى رنگ‌هاى اين نژاد مانند خرمائي، قهوه‌اى و سفيد، نيز ممکن است در جورهاى مختلف اين نژاد مشاهده شود. جور سفيد از جفتگيرى خروس سفيد ويندوت و کوشن کبکى به‌دست آمده است که بعداً با جور لکهورن سفيد با تاج گل‌سرخى جفتگيرى کرده‌اند.
  نژاد نيوهمشاير (New Hampshire)
اين نژاد تقريباً نژاد جديدى است که از نژاد ردايلندرد و منشاء گرفته است. بدن آن به جمع و جورى نژاد ردايلندرد نيست.
 
- چند نمونه از نژادهاى اصيل:
 
۱. بالا و راست: نژاد پليموت روک گل‌باقلائى Barred Plymouthrock از دستهٔ آمريکائى
۲. بالا و چپ: نژاد برهماى روشن Light Brahma
۳. پائين و راست: نژاد ويندوت نقره‌اي: از دسته آمريکائى
۴. پائين و چپ: نژاد ردايلندرد: از دسته آمريکائى.
 

برچسب های مقاله:
پیغام خود را بگذارید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

برای تغییر تصویر کلیلک کنید
نظرات بازدید کنندگان